Pobjeda Lokomotive u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa

Vukovar 1991 - Lokomotiva Vukovar 1991 - Lokomotiva Foto: Janoš Kery

Nogometaši Vukovara 1991 nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Na stadionu u Borovu naselju Lokomotiva je pobijedila 2:1. Pogotke za Lokomotivu postigli su Robert Mudražija u 42' i Vladan Bubanja u 79'. dok je strijelac za Vukovar bio Törles Tim Knöll u 44' minuti susreta. Na teškom terenu Vukovar i Lokomotiva odigrali su pravu borbenu utakmicu gdje nije nedostajalo žustrine i napetosti. Nakon prvog poluvremena koji je završio 1:1, Vukovar je u drugom imao dominaciju i više prigoda, međutim gosti su uspjeli doći do pobjedonosnog gola. Šteta jer je Vukovar još jednom pokazao da može parirati klubovima iz Hrvatske nogometne lige.Vukovar 1991 Lokomotiva4 objavljeno - Drugo poluvrijeme smo bolje ušli u utakmicu i imali dosta prilika i poluprilika što smo morali iskoristiti. Baš sam komentirao na klupi, bojao sam se toga jer je to preozbiljna ekipa da te ne kazni. Oni su nas kaznili iz dvije šanse u drugom poluvremenu i ostaje žal za prolazom. Žao mi je dečki, ali što je tu je, idemo se okrenuti Dugopolju, probati uzeti tri boda i isprati ovaj gorak okus – rekao je trener Vukovara 1991 Ivan Božić. Zadovoljan pobjedom je gostujući trener Silvijo Čabraja - Rezultatom sam zadovoljan, naravno prošli smo dalje. Ovo danas nije imalo veze s nogometom. Doslovno da se ovdje igra...svaka čast nogometnom klubu Vukovar, ne krivim njih ali ovo je znači teren koji ne mogu igrati nižerazredni klubovi. Ne znam kako je to dozvoljeno da mi danas uopće ovdje istrčimo i odigramo utakmicu – rekao je Čabraja

Još će se dvije utakmice osmine finala odigrati 5. prosinca a parovi su Cibalia – Rijeka i Varaždin – Istra.