Program Festivala nematerijalne kulturne baštine vraćen u središte Vukovara

U Vukovaru se održava trodnevna manifestacija Festival nematerijalne kulturne baštine, turističkih manifestacija, atrakcija i destinacija „SVI zaJEDNO HRVATSKO NAJ“.

(Subota, 04 Svibanj 2024 10:54)
Vukovar 1991 – Sesvete 0:1

Odigrana je prva utakmica 29. kola SuperSport Prve nogometne lige. Sesvete su u Vukovaru došle do 3 boda pogotkom iz kaznenog udarca desetak minuta prije kraja utakmice. Vukovar je dominirao, stvarao prigode ali je kao i često do sada nedostajala realizacija i malo sreće. - Ne znam više što da kažem. Po meni jedna od najboljih utakmica od kada sam ja na klupi ali nažalost ubilježen poraz nakon 7-8 kola. Nije ugodno ali nemam kome što zamjeriti jer smatram da smo odradila jako dobru utakmicu, stvorili jako puno šansi ali ta realizacija nas pati, očito nam se vraća zbog nekih stvari. Lopta neće da nas nagradi u ključnim trenucima. Ako se ta utakmica morala dogoditi sada neka je, samo mi je bitni da nam protiv Šibenika i Jurjevca sve što stvorimo ide u gol – rekao je Marko Novoselac, trener HNK Vukovar 1991.

U subotu igraju: Šibenik – Jarun, Cibalia – Solin, Dubrava Tim kabel – Orijent, dok će u nedjelju igrati Zrinski Osječko – Dugopolje i Croatia Zmijavci – BSK Bijelo Brdo.

(Petak, 03 Svibanj 2024 17:39)
Predsjednik Vlade Andrej Plenković došao na proslavu Dana Grada Vukovara

Povodom Dana Grada Vukovara u Hrvatskom domu Vukovar održana je svečana sjednica Gradskoga vijeća na koju je došao i premijer Andrej Plenković te Vukovarcima čestitao Dan grada i nabrojao što je sve Vlada uložila u obnovu i razvoj Vukovara.

(Petak, 03 Svibanj 2024 16:40)
Mališani svome gradu čestitali rođendan

U Sportskoj dvorani Danijela Rehaka u Borovu naselju održana je tradicionalna manifestacija Cvjetni krozo - Mladost i radost Vukovara, koju Grad Vukovar u suradnji s dječjim vrtićima i osnovnim školama organizira povodom Dana Grada.

(Petak, 03 Svibanj 2024 13:43)
Povodom Dana Grada odana počast poginulim braniteljima i građanima Vukovara

Povodom Dana grada Vukovara i njegovih nebeskih zaštitnika apostola sv. Filipa i Jakova na Memorijalnome groblju žrtava iz Domovinskog rata odana je počast svim poginulim, nestalim, ubijenim i umrlim građanima i hrvatskim braniteljima Vukovara u Domovinskom ratu.

(Petak, 03 Svibanj 2024 11:56)
Vukovar slavi Dan grada

Grad Vukovar danas slavi Dan grada i blagdan svojih nebeskih zaštitnika apostola sv. Filipa i Jakova.

(Petak, 03 Svibanj 2024 09:11)

Košarkaši Borova i Vukovara i dalje na čelu prvenstvene ljestvice

Borovo - Vukovar Borovo - Vukovar Foto: Kery

A2 Hrvatska košarkaška liga Istok

Košarkaši Vukovara pobijedili su na svom terenu Požegu 80:61. Vukovar je pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu kada je poveo 43:23. Drugo poluvrijeme igralo se izjednačeno a dobili su ga gosti 37:38.

HKK Vukovar : Marko Raič 30, Ivan Buljubašić 18, Danijel Katavić 14, Dominik Kajba 12, Antonio Ragač 6, Ante Ivan Rajković 0, Marko Mandić 0, Božidar Čalušić 0, Matija Matijević 0, Patrik Bjelanović 0.

KK Požega: Krešimir Herceg 21, Martin Bušić 14, Sven Abramović 6, Josip Ševkušić 5, Filip Kojanović 5, Ante Ćališ 4, Karlo Grgurić 3, Antun Štivičić 2, Luka Grgurić 1, Domagoj Jozić 0, Dubravko Lukačević 0, Matej Gorjanac 0.

Košarkaši Borova nisu uspjeli u gostima pobijedili Osječki Sokol i tako pobjeći Vukovaru u borbi za naslov prvaka. Domaćini su bolje ušli u utakmicu i dobili prve tri četvrtine. Na poluvremenu je bilo 38:28. U drugom poluvremenu, Borovo je uspostavilo ravnotežu ali nije bilo dovoljno za osvajanje bodova. Konačan rezultat bio je 75:66

KK Osječki sokol: Kamaldin Gamma 21, Luka Šarić 12, Luka Jakić 12, Vedran Došen 7, Matko Fančović 7, Toni Kovač 6, Luka Lovretić 4, Mislav Raić 4, Sven Ostojić 2, Mihael Lacković 0, Filip Zgonjanin 0, Mislav Zrno 0.

KK Borovo: Mihael Bekavac 31, Mario Rajšić 12, Srđan Brocić 10, Dario Pušić 4, Nikola Zima 4, Dušan Knežević 2, Aleksandar Kapović 2, Mario Madžar 1, Dalibor Đerić 0, Milan Vesić 0.

Rezultati 18. kola: Strmac - Belišće 95:98, Vukovar – Požega 80:61, Osječki sokol – Borovo 75:66,

Županja - Vinkovci 92:81, Đakovo - Vrijednosnice OS Darda 83:71