U Vukovaru je otvorena izložba Sto godina od rođenja arhitekta Bogdana Bogdanovića (1922. - 2010.).
Prvi dio izložbe postavljen je u galeriji Oranžerija Gradskoga muzeja Vukovar i sadržava dokumente, crteže, fotografije i novinske članke o Bogdanovićevu boravku i djelovanju u Vukovaru te gradnji spomen područja Dudik čiji je autor.
Drugi dio izložbe posvećen je drugim Bogdanovićevim kiparskim djelima u Hrvatskoj, Srbiji i susjednim zemljama, a najpoznatiji je spomenik u logoru Jasenovac u obliku cvijeta.
Govoreći o Bogdanoviću Roksanka Savić Mitrović, kustosica Gradskoga muzeja Vukovar, rekla je kako je on 1993. godine iz Beograda emigrirao u Austriju gdje je i umro kao politički emigrant. Austrijska vlada mu je dodijelila nagradu za životno djelo.
O njegovu umjetničkom djelu govorila je autorica i kustosica izložbe Mare Jankova Grujić te za spomenik na Dudiku rekla kako je to spomenik životu utemeljena na alegorijama Dunava, Vučedola i pretpovijesti, a prikazuje šajke koje plove oko kula te tako ni iz čega nastaje grad.
Svoja sjećanja na poznanstvo s Bogdanovićem podijelio je kustos Dejan Radovanović. Naveo je kako je upravo Bogdanović za ratno razaranje Vukovara prvi upotrijebio izraz urbocid.