NAJNOVIJE
Radionica „Fotografija kao suvremeni medij“

U Gradskom muzeju Vukovar održana je završna izložba polaznika radionica „Fotografija kao suvremeni medij“ u sklopu projekta „FoTo Muzej“.

(Utorak, 24 Svibanj 2022 14:20)
Mještani Sotina slave crkveni god

Mještani Sotina danas slave crkveni god, odnosno blagdan svoje zaštitnice Blažene Djevice Marije pomoćnice kršćana. Prije samog slavlja, polaganjem vijenaca podno spomen obilježja u središtu mjesta odana je počast žrtvama stradalim u Domovinskome ratu.

(Utorak, 24 Svibanj 2022 13:32)
Zatečen u provali u obiteljsku kuću

Na dojavu građanke, zaprimljenu 23. svibnja, o provali u obiteljsku kuću u Zrmanjskoj ulici u Vukovaru, policijski službenici Policijske postaje Vukovar su promptno reagirali te u dvorištu obiteljske kuće zatekli mlađeg muškarca koji se, ugledavši policijske službenike, dao u bijeg.

(Utorak, 24 Svibanj 2022 12:33)
Dunav i Mladost odigrali 3:3

Rezultati 18. kola:

Lipovača – Tompojevci 3:7 (0:1 Damir Čupić 19', 1:1 Matej Rajković 33', 1:2 Bernard Kalac 41', 2:2 Matej Rajković 50', 2:3 Damir Čupić 57', 3:3 Matej Rajković 65', 3:4 Bernard kalac 70', 3:5 Dalibor Lajko 75', 3:6 Damir Čupić 77', 3:7 Danijel Krupa 80')

Mohovo – Rusin 2:2 ( 1:0 Goran Popović 47', 1:1 Tomislav Alilović 62', 2:1 Luka Antolović 69', 2:2 Krunoslav Šarčević 87' KU)

Dunav – Mladost 3:3 ( 0:1 Renato Jurić 2', 1:1 Bruno Emić 35', 1:2 Marijo Ivić 78', 1:3 Miroslav Zetaić 87', 2:3 Hrvoje Jajetić 88', 3:3 Hrvoje Jajetić 90')

Poredak:

1. Rusin, Mikluševci 43

2. Dunav, Sotin 33

3. Tompojevci, Tompojevci 28

4. Mohovo, Mohovo 23

5. Lipovača, Vukovar 14

6. Mladost, Svinjarevci 11

Raspored 19. kola: Dunav – Lipovača, Mladost – Mohovo, Rusin – Tompojevci.

(Utorak, 24 Svibanj 2022 12:30)
Tri kola do kraja prvenstva 2. ŽNL

Rezultati 24. kola:

Hajduk (T) – Radnički 1:3 ( 0:1 Danijel Spasić 11', 0:2 Nemanja Anojčić 33', 0:3 Perica Šibonjić 82', 1:3 Mladen Jurina 85')

Negoslavci – Bršadin 2:0 ( 1:0 Josip Tunjić 19', 2:0 Miloš Mišić 75')

Hajduk (B) – Lovas 1:1 (1:0 David Šimić 26', 1:1 Stjepan Velerajter 33')

Sloga (B) – Sremac 5:0 ( 1:0 Miloš Bosnić 2', 2:0 Miloš Bosnić 12', 3:0 Nenad Tripunović 30', 4:0 Nemanja Bojić 45', 5:0 Miloš Radmanović 84')

Poredak:

1. Negoslavci, Negoslavci 53

2. Hajduk, Bapska 46

3. Sloga, Borovo 43

4. Bršadin, Bršadin 28

5. Sremac, Ilača 27

6. Radnički, Vukovar 24

7. Lovas, Lovas 21

8. Sloga, Pačetin 19

9. Hajduk, Tovarnik 15

Raspored 25. kola: Lovas – Sloga (B), Bršadin – Hajduk (B), Radnički – Negoslavci, Sloga (P) – Hajduk (T).

 

(Utorak, 24 Svibanj 2022 12:25)
Mitnica stigla do 4. mjesta

Rezultati 27. kola: Slavonac – Borac 6:1, Mitnica – Budućnost 5:1, Frankopan – Nosteria 0:3, Sinđelić – Mladost (C) 0:2, Fruškogorac – Slavonija 1:1, Sloga (Š) – Mladost (V) 2:2, Vrbanja – Croatia 1:3, Jadran – Šokadija 4:2.

Poredak:

1. Mladost, Cerić 59

2. Slavonija, Soljani 56

3. Nosteria, Nuštar 54

4. Mitnica, Vukovar 48

5. Frankopan, Rokovci-Andrijaševci 46

6. Croatia, Bogdanovci 44

7. Fruškogorac, Ilok 40

8. Sinđelić, Trpinja 40

9. Borac, Drenovci 39

10. Slavonac, Gradište 36

11. Budućnost, Šiškovci 34

12. Sloga, Štitar 32

13. Mladost, Vođinci 27

14. Vrbanja, Vrbanja 25

15. Jadran, Gunja 18

16. Šokadija, Stari Mikanovci 13

Raspored 28. kola: Borac – Jadran, Šokadija – Vrbanja, Croatia – Sloga (Š), Mladost (V) – Fruškogorac, Slavonija – Sinđelić, Mladost (C) – Frankopan, Nosteria – Mitnica, Budućnost – Slavonac.

(Utorak, 24 Svibanj 2022 12:18)
Borac prepustio vrh ljestvice Valpovu

Rezultati 32. kola: Borac (B) – Mladost 6:2, Radnički (Ž) – Zrinski 0:5, Valpovka – Tomislav (L) 2:0, Dilj – Šokadija 4:0, Višnjevac – Otok 2:0, Radnički (M) – Borac (KV) 0:0, Tomislav (C) – Borinci 2:2, Slavonac (K) – HAŠK Sokol 0:2, Grabovac – Olimpija -:-.

Poredak:

1. Valpovka, Valpovo 76

2. Borac, Kneževi Vinogradi 75

3. Borinci, Jarmina 70

4. Dilj, Vinkovci 58

5. Radnički, Mece 51

6. Otok, Otok 48

7. Tomislav, Cerna 45

8. Mladost, Đakovačka Satnica 44

9. Višnjevac, Višnjevac 43

10. Šokadija, Babina Greda 42

11. Zrinski, Bošnjaci 42

12. Radnički, Županja 37

13. Borac, Bobota 35

14. HAŠK Sokol, Stari Jankovci 33

15. Tomislav, Livana 27

16. Grabovac, Grabovac 22

17. Slavonac, Komletinci 19

18. Olimpija, Osijek 11

Raspored 33. kola: Grabovac – Borac (B), Olimpija – Slavonac (K), HAŠK Sokol – Tomislav (C), Borinci – Radnički, Borac (KV) – Višnjevac, Otok – Dilj, Šokadija – Valpovka, Tomislav (L) – Radnički (Ž), Zrinski – Mladost.

(Utorak, 24 Svibanj 2022 12:16)

Otvara se Centar za održivi razvoj lokalne zajednice općine Lovas

Otvara se Centar za održivi razvoj lokalne zajednice općine Lovas FOTO: ARHIVA HRV

Iako je projekt započeo još prošle godine, Centar za održivi razvoj lokalne zajednice općine Lovas službeno se otvara danas, 13. svibnja u 16 sati.

Načelnica općine Lovas Tanja Cirba rekla je kako je projekt iznimno važan jer je u njega uključeno više od 200 mještana općine kroz rad udruga, ali i stanovnika cijele Vukovarsko – srijemske županije.
- Centar za održivi razvoj ima niz programa namjenjen unaprijeđenju kvalitete života u lokalnoj zajednici, a to su različiti programi pored onih koji se bave digitalnim kompetencijama, 3D printom, građanskim aktivizmom, pa sve do programa revitalizacije kulturne baštine, marketinga, promocije lokalnih proizvođača i slično do organizacije slobodnog vremena. Zaista je to jedan bogat program koji pokriva potrebe svih generacija, od 7 do 77 godina – rekla je načelnica općine Lovas Tanja Cirba.

Projekt je financiran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Program će otvoriti vukovarsko – srijemski župan Damir Dekanić, a u nazočnosti brojnih partnera koji sudjeluju na samom projektu i mještana općine.

Pročitano 83 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Vijesti dana

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija