Hrvatski radio Vukovar  107,2 / 104,1 / 95,4 FM | Kontakt Marketing
Close

Otvoren 15. Memorijalni turnir u Sotinu

VijestiAutor: Janoš Kery
Otvoren 15. Memorijalni turnir u Sotinu
HRV-Tko-rano-rani?

U organizaciji Boćarskog kluba „Dunav” Sotin u Sotinu je otvoren 15. memorijalni turnir u spomen na sve poginule i nestale hrvatske branitelje i mještane Sotina u Domovinskom ratu. Obilježavanje je započelo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod centralnog križa na mjesnom groblju u Sotinu. Potom su postrojene ekipe pozdravili u ime domaćina predsjednik kluba Damir Sovar, saborski zastupnik Tomislav Josić, izaslanik župana Igor Banovac, izaslanik ministra hrvatskih branitelja Krunoslav Šeremet i gradonačelnik Vukovara Marijan Pavliček. Turnir je otvorila Biserka Ljubić, predsjednica Udruge roditelja poginulih branitelja Domovinskog rata Sotin. 

Image

- Ne smijemo nikada zaboraviti da je Sotin 1991 godina izgubio 10 % hrvatskog pučanstva u velikosrpskoj agresiji i drago mi je što se kroz ovaj vid sportskih aktivnosti po 15. put kroz memorijalni turnir Boćarskog kluba Dunav Sotin prisjećamo onih koji su dali svoje živote za stvaranje neovisne hrvatske države. Posebice me raduje što imamo ekipe iz cijele Hrvatske i vjerujem da će ovaj turnir iz godine u godinu rasti upravo u znak sjećanja na one koji su ugradili svoje živote u temelje Hrvatske – rekao je Pavliček te se osvrnuo i na sudjelovanje svjetskih boćarskih prvaka na memorijalnom turniru – To je posebice velika gesta od strane reprezentacije što pokazuje da nekad i mi Vukovarci nismo svjesni koliko se žrtva Vukovara cijeni diljem Hrvatske. To upravo pokazuju ovakve geste kada vam predstavnici reprezentacije dođu u jednom mjesto, realno gledajući, malo mjesto, u Sotin i na taj način daju čast onima koji su dali svoje živote za stvaranje hrvatske države ali s tim činom daju prvenstveno čast i samim organizatorima koji već 15 godina organiziraju ovaj turnir – rekao je gradonačelnik Vukovara Marijan Pavliček. 

Image

Biserka Ljubić, predsjednica Udruge roditelja poginulih branitelja Domovinskog rata Sotin istaknula je važnost obilježavanja – Za mene ovaj turnir znači puno jer je desetina Sotinčana izgubilo živote za ovo malo mjesto i našu Republiku Hrvatsku. Među njima su moj brat i otac kojega još uvijek tražim. Nikad to ne mogu zaboraviti dok sam živa i trebamo se prisjećati i našu djecu učiti da se nikad ne zaboravi. Oni su dali svoj život da bi mi živjeli. Hvala im – rekla je Ljubić.

Prije svečanog otvorenja turnira BK „Dunav” Sotin uručio je plakete zaslužnim pojedincima. Turnir su uveličale dvije ekipe reprezentacije Hrvatske osvajača zlatnih medalja na svjetskim prvenstvima, seniori Luka Gašpar i Karlo Šaban i Hrvatska U – 23 reprezentacija Filip Klarić i Lovro Šipek. Tu su i dvije ekipe iz Dubrovnika, HVIDRA – Župa Dubrovačka i Hajduk Rašica, te ekipa Siget iz Zagreba. Standardno su tu domaći boćarski klubovi: Ivankovo, Sveti Luka Josipovac, Belišće, Hajduk Krčenik, Dalmatinac Bukvik, Čepin, Mladost Cerić, Trpinjska cesta, Mitnica, Borovo i Dunav Sotin.

Završetak turnira očekuje se oko 18,00 sati

 

 

 

Podijeli članak:

Povezani članci

Copyright 2025 by Hrvatski radio Vukovar | Powered by eNewsCMS | X-media - izrada web stranica i portala
Povrtak na vrh