NAJNOVIJE
Tužna obljetnica stradanja Svinjarevaca

U Svinjarevcima je obilježena 28. obljetnica stradavanja branitelja i civila ovog mjesta.

(Ponedjeljak, 23 Rujan 2019 10:18)
5 medalja s 19. Međunarodnog karate turnir DBG OPEN.

Karatisti karate kluba Vukovar '91 nastupili su na 19. Međunarodnom Karate turniru DBG OPEN u Čitluku. U konkurenciji 592 natjecatelja, 43 kluba iz 6 država osvojeno je 5 medalja. Prvo mjesto osvojila je Nika Andrić, a treća mjesta Ivana Terzić, Katja Štalmajer i Vid Furundžija. Osvojeno je i ekipno prvo mjestu u sastavu Ivana Terzić, Nika Andrić i Katja Štalmajer.

(Ponedjeljak, 23 Rujan 2019 09:57)
MŽNL
  1. Županijska nogometna liga

Parovi 7. kola: Negoslavci – Tomislav 4:1, HAŠK Sokol – Mladost (V) 2:0, Jadran – Vrbanja 1:1, Frankopan – Croatia -:- , Budućnost – Borac 2:1, Vidor Matijević – Sinđelić 4:2, Slavonija – Slavonac (G) 2:0, Fruškogorac – Posavac 1:3.

Poredak:

  1. HAŠK Sokol, Stari Jankovci 19

  2. Budućnost, Šiškovci 15

  3. Tomislav, Cerna 12

  4. Slavonac, Gradište 12

  5. Negoslavci, Negoslavci 11

  6. Vidor Matijević, Srijemske Laze 11

  7. Slavonija, Soljani 11

  8. Vrbanja, Vrbanja 11

  9. Frankopan, Rokovci-Andrijaševci 10

  10. Borac, Drenovci 10

  11. Posavac, Posavki Podgajci 9

  12. Mladost, Vođinci 7

  13. Croatia, Bogdanovci 6

  14. Fruškogorac, Ilok 6

  15. Sinđelić, Trpinja 4

  16. Jadran, Gunja 4

Parovi 8. kola: Tomislav – Posavac, Slavonac (G) – Fruškogorac, Vidor Matijević – Slavonija, Borac – Sinđelić, Croatia – Budućnost, Vrbanja – Frankopan, Mladost (V) – Jadran, Negoslavci – HAŠK Sokol.

(Ponedjeljak, 23 Rujan 2019 09:54)
Radnički i Otok predvode poredak

Međužupanijska nogometna liga Osijek-Vinkovci

Rezultati 5. kola: Darda – Mladost 2:2, Radnički (Ž) – Otok 0:2, Šokadija – Olimpija 1:0, Valpovka – Borac (B) 2:0, Dilj – Zrinski 5:0, Torpedo – Višnjevac 4:1, Borinci – Borac (KV) 2:1, Slavonac (K) – Radnički (M) 1:4.

Poredak:

  1. Radnički, Mece 12

  2. Otok, Otok 12

  3. Dilj, Vinkovci 10

  4. Šokadija, Babina Greda 10

  5. Slavonac, Komletinci 9

  6. Valpovka, Valpovo 9

  7. Torpedo, Kuševac 7

  8. Olimpija, Osijek 7

  9. Radnički, Županja 7

  10. Borac, Bobota 7

  11. Mladost, Đakovačka Satnica 7

  12. Darda, Darda 7

  13. Višnjevac, Višnjevac 4

  14. Zrinski, Bošnjaci 3

  15. Borinci, Jarmina 3

  16. Borac, Kneževi Vinogradi 1

Parovi 6. kola: Mladost – Radnički (M), Borac (KV) – Slavonac (K), Višnjevac – Borinci, Zrinski – Torpedo, Borac (B) – Dilj, Olimpija- Valpovka, Otok – Šokadija, Darda – Radnički (Ž).

(Ponedjeljak, 23 Rujan 2019 09:48)
3. HNL Istok

3. Hrvatska nogometna liga Istok

Rezultati 6. kola: Zrinski (J) – Slavonija 1:0, Sloga NG – Oriolik 2:5, Vuteks Sloga – NAŠK 2:1, Belišće – Croatia Đakovo 1:0, Graničar – Čepin 1:1, Vihor – Vukovar 1991 3.0, Marsonia – Kutjevo 1:1, Slavija – Bedem 4:0.

Poredak:

  1. Kutjevo, Kutjevo 14

  2. Marsonia, Slavonski Brod 12

  3. Zrinski, Jurjevac 12

  4. Belišće, Belišće 12

  5. Čepin, Čepin 10

  6. Slavonija, Požega 10

  7. Bedem, Ivankovo 9

  8. Oriolik, Oriovac 9

  9. Vihor, Jelisavac 8

  10. Graničar, Županja 8

  11. Đakovo, Croatia 8

  12. NAŠK, Našice 7

  13. Vuteks Sloga, Vukovar 6

  14. Slavija, Pleternica 4

  15. Sloga, Nova Gradiška 3

  16. Vukovar 1991, Vukovar 0

Parovi 7. kola: Bedem – Zrinski (J), Kutjevo – Slavija, Vukovar 1991 – Marsonia, Čepin – Vihor, Croatia Đakovo – Graničar, NAŠK – Belišće, Oriolik – Vuteks Sloga, Slavonija – Sloga NG.

(Ponedjeljak, 23 Rujan 2019 09:42)
Vinkovčani u šokačkom kolu na stadionu i u gradu

Svečanim mimohodom gradskim ulicama u Vinkovcima su završene ovogodišnje 54. po redu Vinkovačke jeseni.

(Nedjelja, 22 Rujan 2019 20:30)
Otvoreno parkiralište s 19 parkirnih mjesta

Ispred sjedišta udruge Vukovarski leptirići u Velebitskoj ulici u Vukovaru otvoreno je novo uređeno parkiralište s 19 parkirnih mjesta za potrebe članova udruge i roditelja djece s poteškoćama u razvoju.

(Subota, 21 Rujan 2019 14:35)

Festival glumca završio dodjelom nagrada

Na festivalu je igralo 17 predstava Na festivalu je igralo 17 predstava HRV

Dodjelom nagrada u Otoku je završen 26. festival glumca. Najboljom predstavom proglašena je predstava „Konstelacije“ redateljice Aide Bukvić u produkciji Teatara Exit iz Zagreba i Osječkog ljeta kulture 2018.

Nagradu Fabijan Šovagović dobila je Olga Pakalović za ulogu Olge u predstavi „Konstelacije“ te ulogu Sanje u predstavi „Svaki tvoj rođendan“ Mire Gavrana u režiji Renea Medvešeka i produkciji Hrvatskoga narodnoga kazališta (HNK) u Zagrebu. Istu je nagradu dobila i  te Ana Vilenica za ulogu Julienne Bušić u predstavu „Tko je ubio Zvonka Bušića“ Tihomira Dujmovića u režiji Roberta Kurbaše i produkciji Umjetničke organizacije Iza zavjese iz Zagreba.

Nagradom Fabijan Šovagović nagrađeni su i glumci Filip Križan za ulogu sina u predstavi „Susret“ autorice i redateljice Nine Mitrović u produkciji Teatra Exit iz Zagreba i Siniša Popović za ulogu oca u predstavi „Susret“ autorice i redateljice Nine Mitrović u produkciji Teatra Exit iz Zagreba.

Nagrada Nada Subotić za najbolje umjetničko ostvarenje mlade glumice do 28 godina pripala je Matei Marušić za ulogu Laure Wingfield u predstavi „Staklena menažerija“ Tennessee Williamsa u režiji Dražena Ferenčine i produkciji Gradskoga kazališta „Joza Ivakić“ Vinkovci, a nagrada Ivo Fici za najbolje umjetničko ostvarenje mladog glumca do 28 godina Dominiku Karakašiću za ulogu sina u predstavi „Nikomu pravo“ autorice i redateljice Ane Prolić u produkciji Kazališta lutaka Zadar.

Ansambl predstave „Nikomu pravo“ autorice i redateljice Ane Prolić u produkciji Kazališta lutaka Zadar nagrađen je nagradom za najbolje ostvarenje u lutkarskoj predstavi ili predstavi za djecu i mlade Nevenka Filipović.

Nagradu Ivo Gregurević za izniman doprinos Festivalu glumca i glumačkom pozivu Festivalsko vijeće dodijelilo je predsjednici Hrvatskog društva dramskih umjetnika (HDDU) Perici Martinović,  a nagradu Zvonimir Torjanac za svekoliki umjetnički i društveni doprinos kazališnoj umjetnosti nekadašnjoj vukovarskoj gradonačelnici Zdenki Buljan.

Trijenalna nagrada za najbolji kazališni plakat odlukom ocjenjivačkog suda dodijeljena je dizajneru Antoniju Doliću za plakat predstave "Ljudski glas" Zagrebačkoga kazališta mladih. Posebnu pohvalu za plakat predstave za djecu ocjenjivački sud dodijelio je autoru Vladimiru Andriću za plakat predstave „Pepeljuga“ Gradskoga kazališta „Joza Ivakić“ Vinkovci.

Pročitano 217 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Kultura i tradicija

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija