Iskra pobjednik turnira u sjedećoj odbojci

Klub sjedeće odbojke Vukovar je 7. svibnja 2017 organizirao međunarodni turnir u sjedećoj odbojci. Sudjelovalo je pet klubova podijeljenih u dvije skupine. U skupini A našli su se KSO Iskra Bugojno (BiH), KSO Čelik Zenica (BiH) i OKI Zagreb - dosadašnji osvajač prva dva turnira. Skupina B : OKI Split, KSO Vukovar 2 i KSO Vukovar 1 Kako se i očekivalo skupina A je bila vrlo jaka i neizvjesna do same završnice gdje je posljednja utakmica odlučivala o finalistu i o momčadi koja će igrati za treće mjesto, jer se stvorio krug gdje je svaka momčad pobijedila sa po 2:1 u setovima - Iskra-Čelik 2:1,Zagreb - Iskra 2:1,Čelik - Zagreb 2:1, pa je tako u finalu završila Iskra Bugojno s boljim omjerom poena(+2) u odnosu na drugoplasirani Čelik Zenica(0) i trećeplasirani Zagreb (-2). slika-02Skupina B je bila malo lakša gdje je Vukovar 1 s dvije pobjede (Vukovar 1 - Vukovar 2 2:0, Vukovar 1 - Oki Split 2:0) u grupi osvojio prvo mjesto i finale s Iskrom Bugojno, dok je ekipa Vukovara 2 pobijedivši Split sa 2:0 izborila utakmicu za treće mjesto protiv Čelika iz Zenice. Treće mjesto osvojila je ekipa Čelika iz Zenice pobijedivši Vukovar 2 s 2:0 u setovima, a novi pobjednik turnira je ekipa Iskre iz Bugojna koja je pobijedila Vukovar 1 u finalu rezultatom 3:0 u setovima. Turnir su otvorili predstavnici grada Vukovara Dado Marković viši stručni suradnik za sport i branitelje i Tomislav Josić predsjednik savjeta za branitelje gradonačelnika grada Vukovara. Turnir je odigran u sportskoj dvorani OŠ Antun Bauer.