Srebrna medalja zlatnoga sjaja za Moniku Zovko

Monika Zovko na postolju Monika Zovko na postolju Foto: GK Vukovar

U Osijeku je od 29. do 31.listopada održano prvenstvo Hrvatske u gimnastici na kojemu je nastupilo više od 500 natjecatelja iz cijele Hrvatske. U petak 29. listopada održano je 30. Ekipno, višebojsko i pojedinačno Prvenstvo Hrvatske. Jedina predstavnica GK Vukovar u Apsolutnom programu bila je Monika Zovko, koja se natjecala u kategoriji mlađe juniorke u disciplinama preskok i tlo. Konkurencija je bila jaka jer se u svakoj od navedenih disciplina natjecalo 20-ak najboljih gimnastičarki iz cijele Hrvatske. Monika je odlično odradila preskok i tlo i zauzela odlično 14. mjesto na tlu i 9. mjesto na preskoku.

U subotu 30.listopada održano je 1. Ekipno i višebojsko Prvenstvo Hrvatske u Slobodnom programu. Monika Zovko je bila jedina predstavnica GK Vukovar i natjecala se u kategoriji Mlađe juniorke. U Slobodnom programu je Monika imala priliku nadmetati se s još 19 natjecateljica, koje su bile u navedenoj kategoriji i svima je cilj bio isti: odraditi natjecanje što bolje i ostvariti što bolji plasman. Monika je bila na visini zadatka i sve četiri sprave je odradila bez ijedne veće greške. Posljednja sprava je bila tlo i, kako je natjecanje završilo, svi su pratili njezinu vježbu. Cijela dvorana je imala priliku uživati u predivnoj vježbi punoj akrobacija i plesnih elemenata. Na kraju natjecanja Moniki je nedostajalo malo sportske sreće da se okiti zlatom, jer je imala isti zbroj bodova u višeboju, kao i natjecateljica iz GK Novi Zagreb 46,900. Monikine ocjene su bile veće na preskoku, ručama i tlu, ali je natjecateljica iz GK Novi Zagreb imala veću ocjenu na gredi, koja je ujedno bila i veća od Monikinih pojedinih ocjena i po pravilima FIG-e Monika je osvojila 2. mjesto. Cijeli klub, treneri i uprava ponosni su na ostvareni rezultat i svi se slažu da je Monikino srebro zlatnog sjaja.3