NAJNOVIJE
U tranzitno-prihvatnom centru u Tovarniku sinoć preminuo policajac

Sinoć je u prostorijama tranzitno-prihvatnog centra u Tovarniku preminuo policijski službenik Policijske uprave vukovarsko-srijemske. O tragičnoj smrti izvijestila je danas policija, navodeći da su policijski službenici i županijski državni odvjetnik u Vukovaru, proveli očevid na mjestu događaja. 

(Subota, 18 Siječanj 2025 14:13)
Održana izvještajna skupština udruge pčelara "Vukovar 91"

U Vukovaru je održana izvještajna skupština Pčelarske udruge „Vukovar 91“ koja broji oko 40-tak članova iz Vukovara i okolnih sela. Košnica je na našem pdručju između 150 do 200.

(Subota, 18 Siječanj 2025 14:06)
Penava o Dabrinoj ostavci: Svojim činom nikoga nije ugrozio. Apeliram da se u fokus stavi zaštita interesa obitelji Dabro!

Predsjednik Domovinskoga pokreta (DP) Ivan Penava održao je dopodne u Vukovaru konferenciju za medije nakon što je sinoć podpredsjednik Vlade RH i ministar poljoprivrede, šumarstva i ribarstva iz redova DP-a Josip Dabro podnio neopozivu ostavku na te funkcije. U javnosti je jučer poslijepodne objavljena privatna snimka na kojoj Dabro ispaljuje 15 hitaca iz pištolja HS-2000 kroz otvoreni prozor automobila u vožnji. Dabro je potvrdio autentičnost snimke, ispričao se za svoje ponašanje i najavio konferenciju za medije danas u Vukovaru. Međutim, u međuvremenu je podnio ostavku nakon što je to od njega zatražio premijer Andrej Plenković.

(Subota, 18 Siječanj 2025 13:00)
Ministar Josip Dabro podnio ostavku

Josip Dabro, podpredsjednik Vlade RH i ministar poljoprivrede podnio je noćas ostavku nakon što je u javnosti objavljena privatna videosnimka na kojoj ispaljuje 15 hitaca iz pištolja HS-2000 kroz otvoreni prozor automobila u vožnji. Ostavku je podnio na svom facebook profilu, a prenosimo je u cijelosti:

(Subota, 18 Siječanj 2025 08:22)
Svečanost dodjele nagrada Suncokret ruralnog turizma održana u Vukovaru

U Hrvatskom domu u Vukovaru održana je svečana dodjela nagrade Suncokret ruralnog turizma - The Sunflower Award. Svečanosti su nazočili ministar turizma i sporta Tonči Glavina, ministrica zaštite okoliša i zelene tranzicije Marija Vučković, Sunčana Glavak, zastupnica u Europskom parlamentu i ambasadorica projekta, saborski zastupnici i državni tajnici s našeg područja, vukovarsko-srijemski i osječko baranjski obnašatelji dužnosti župana Franjo Orešković i Mato Lukić, gradonačelnik Vukovara Ivan Penava te brojni drugi uzvanici.

(Petak, 17 Siječanj 2025 19:53)
Ministar turizma i župan održali u Vukovaru sastanak s dionicima u turizmu. Naša županija ponovno bilježi porast turističkih brojki

Ministar turizma i sporta Tonči Glavina održao je radni sastanak s obnašateljem dužnosti župana vukovarsko-srijemskog Franjom Oreškovićem a potom i s predstavnicima turističkog sektora naše županije na temu „Unaprjeđenje dosadašnje suradnje te priprema aktualnih i budućih aktivnosti u sklopu provedbe reforme upravljanja razvojem turizma“ Na koordinaciji se razgovaralo o svemu što je napravljeno zadnjih godina u vidu ulaganja u javnu turističku infrastrukturu kao i o projektima koji su u realizaciji. Ministar Glavina pohvalio je turistički sektor naše županije posebice aktivnosti u zadnje dvije godine.

(Petak, 17 Siječanj 2025 18:09)
DORH-u i Uskoku predan prigovor na podjelu zemljišta u Nijemcima

Ivan Đurašević i Nebojša Manojlović su u ime nezadovoljnih poljoprivrednika iz Općine Nijemci predali Županijskom državnom odvjetništvu u Vukovaru prigovor na Odluku o izboru najpovoljnije ponude za zakup poljoprivrednog zemljišta na području Općine Nijemci.

(Petak, 17 Siječanj 2025 15:01)

Karatisti donijeli četiri medalje iz Rijeke

Karate klub Vukovar '91 Karate klub Vukovar '91 Foto: KK Vukovar '91

U Rijeci je održano 23. izdanje Međunarodnog otvorenog prvenstva Hrvatske u karateu - Croatian open. Organizator natjecanja je Hrvatski karate savez uz tehničku organizaciju Karate kluba TAD iz Rijeke . Turnir je okupio 1600 sudionika iz 27 zemalja, a uzrasti koji su nastupili su od 8 godina do seniora Odlična konkurencija i vrhunske karate izvedbe donijeli su nova iskustva i nove lekcije mladim karatistima. Karate klub Vukovar '91 ostvario je odličan rezultat, osvojene su četiri brončane medalje, a nekima je falila mrva sreće kako bi stigli do medalje.

-Jedan od jačih turnira u Hrvatskoj, lijepo je za vidjeti za nastupiti. Išli smo s 11 natjecatelja a nekima je ovo bio prvi od jačih turnira. Više smo išli zbog skupljanja iskustva s manje iskusnim borcima tako da smo vrlo zadovoljni s ove četiri medalje što smo osvojili. Imali smo još dvije borbe za medalje gdje na žalost nismo uspjeli. Zadovoljni smo u kojem smjeru idemo i kako se djeca razvijaju – rekao je predsjednik Karate klub Vukovar '91 Jurica Matanović te rekao kako se sada pripremaju za Državno prvenstvo - Klub nastavlja pripreme za Državno prvenstvo koje je na rasporedu u listopadu. Imamo i dva treninga dnevno, djeca se trude i rade a rezultat će doći. Očekujem da će nastupiti 12 do 15 natjecatelja. Prošle godine smo postavili visoko ljestvicu i osvojili smo 7 medalja i nadam se da ćemo ove godine barem to ponoviti ako ne i osvojiti više – rekao je Matanović te pozvao mlade da se prijave u klub i krenu trenirati s njima. Kontakti se nalaze na internetu.Karate 3

U Rijeci je u borbama Klara Sabo osvojila 3. mjesto. Tri treća mjesta osvojena su i u katama i osvojili su ih Una Bođirković, Ena Kunić i Leon Krstić . Nastupili su još i Agata Šeremet, Klara Adžaga, Petra Barun, Tena Čošić, Roula Shoukry, Antea Dumendžić i Katja Štalmajer.

Pročitano 352 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Sport

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija