NAJNOVIJE
Penava protiv "razdvajanja" branitelja i naroda od političara u Kninu

Gradonačelnik Vukovara i član Domovinskog pokreta Ivan Penava u srijedu je izrazio neslaganje sa "sterilnom" atmosferom proslave 25. obljetnice VRO Oluje u Kninu, naglasivši kako nije sadržaj, ni smisao obljetnice razdvojiti narod od političara, već zajedništvo, prenosi Hina.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 14:27)
U Republici Hrvatskoj 58 novopozitivnih osoba na koronavirus

U protekla 24 sata zabilježeno je 58 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj danas ukupno 633.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 14:04)
Župan Božo Galić predvodio izaslanstva na obilježavanju Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja te 25. obljetnice vojno-redarstvene akcije "Oluja", u spomen na sve poginule hrvatske branitelje i civile u Domovinskom ratu, izaslanstvo Vukovarsko-srijemske županije predvođeno županom Božom Galićem  položilo je vijenac i zapalilo svijeću podno spomen obilježja na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata u Vukovaru.

- 05. kolovoza 1995. godine dogodila se velika pobjeda Hrvatske vojske kojom je oslobođen velik dio hrvatskog teritorija. Mi se ovdje danas u Vukovaru zahvaljujemo svim hrvatskim braniteljima koji su u „Oluji“ svoje živote dali za Hrvatsku te time omogućili mirnu reintegraciju. Svim braniteljicama i braniteljima čestitamo Dan hrvatskih branitelja- rekao je Božo Galić.

Uz članove izaslanstva Županije, vijence su položili i svijeće zapalili i izaslanstva Ministarstva obrane i Glavnog stožera oružanih snaga Republike Hrvatske koje je predvodio brigadir Dragan Pondeljak iz Zapovjedništva GOMBR Vinkovci, te PU vukovarsko-srijemska koju je predvodio voditelj Operativno- komunikacijskog centra Vinkovci Miro Bradić.

Nakon polaganja vijenaca i paljenja svijeća molitvu je predvodio župnik župe sv. Filipa i Jakova i ​vukovarski​ gvardijan​ fra Ivica Jagodić.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 11:23)
U županiji 11 osoba novopozitivno na koronavirus; 1 osoba iz Vukovara

U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata  11 je novih pozitivnih osoba na COVID-19.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 10:49)
Izaslanstvo Grada Vukovara obilježilo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Republika Hrvatska proslavlja Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan​ hrvatskih branitelja u spomen na Vojno- redarstvenu operaciju Oluja kojom je​ oslobođen najveći dio do tada okupiranoga hrvatskoga teritorija od​ srbijanske agresije.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 10:35)
OŽB: Osam novopozitivnih na koronavirus

U posljednja 24 sata na području Osječko-baranjske županije testirano je 184 uzoraka od kojih su osam bili pozitivni na koronavirus.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 08:42)
Slavimo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja u Hrvatskoj se slavi svake godine 5. kolovoza kao spomen na pobjedu u Domovinskome ratu. Na taj dan 1995. godine Hrvatska vojska je oslobodila okupirani grad Knin u vojno-redarstvenoj operaciji Oluja.

(Srijeda, 05 Kolovoz 2020 00:08)
Portal HRV

Portal HRV

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 15:05

Klub dizača utega „Vukovar“, organizacijom IV. Međunarodnog „Kupa Grada Vukovara“, dao je svoj doprinos obilježavanju Dana Grada Vukovara. Nastupili su natjecatelji iz Mađarske, Srbije, Slovenije i Hrvatske. Nastupilo je ukupno 45 natjecatelja i to 15 natjecatelja u ženskoj i 30 u muškoj konkurenciji. Natjecanju je na nazočio i predsjednik Hrvatskog dizačkog saveza Damjan Krklec, koji je treneru KDU „Vukovar“ Milanu Kordiću, uručio plaketu u znak zahvalnosti za uspješan nastup mladih reprezentativki Lucije Gračanin, Hermane Dermiček i Ane Crnjac na Europskom Prvenstvu u Splitu. Uz Zahvalnice za sudjelovanje, medalje, ruže (za djevojke), najboljima je podijeljeno 18 pehara. Pehari su pripali Željki Miljković i Andreju Todoroviću iz Vukovara kao najmlađima, Nataši Dermiček i Zdenku Prokopu, kao najboljima iz KDU Vukovar, Hermani Dermiček i Danielu Fenio iz IREGA Mađarska kao najboljima iz U15, Tamari Živković „Partizan“ BG i Richardu Oršošu IREG Mađarska najboljima u U17, Luciji Gračanin i Davidu Šircelju, najboljima u U20, te najboljim seniorima Tijani Stevanović iz „Partizana“ Bg i Igoru Tomiću iz „Radničkog“ Sombor.

U ekipnoj konkurenciji, pehare su osvojili : 1. KDU „Vukovar“, 2. KDT „Radnički“ Sombor, 3. KDU „Olimpija“ Ljubljana, 4. KDU „Rječina“ Dražice, 5. „Ireg“ Mađarska i 6. Ekipa „Budimpešte“.

Nakon uspješnog nastupa naših mladih Reprezentativki na Europskom Prvenstvu u Splitu, došlo je do očekivanog i poželjnog „opuštanja“ i na ovom natjecanju se nisu očekivali novi državni rekordi od njih, ali opuštanja nije bilo za Hermanu Dermiček koja je postavila 8 novih državnih rekorda (3 za U15, 3 za U17 i 2 za U20).

Za KDU „Vukovar“ su nastupili : Jelena Magdalena Topolovec sa 15 kg. u trzaju, 23 kg.u izbačaju i 38 kg.u biatlonu, Željka Miljković sa 27+35=62 kg., Nataša Dermiček sa 24+34=58 kg., Barbara Topolovec sa 40+48=88 kg., Lucija Gračanin sa 50+60=110 kg., Ana Crnjac sa 53+65=118 kg. i Hermana Dermiček sa 57+68=125 kg. , Valentin Kapoši sa 15+22=37 kg., Andrej Todorović sa 18+24=42 kg., Dražen Vidić sa 28+42=70 kg., Marijo Rogić sa23+32=55 kg., Stjepan Topolovec sa 23+33=56 kg., Nikola Todorović sa 31+43=74 kg. i Zdenko Prokop sa 82+100=182 kg.

 Nastavak aktivnosti KDU „Vukovar“, slijedi već 20.i 21.svibnja u Zagrebu, gdje će se održati ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske za seniore.

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 15:01

Rezultati 24. kola: Belišće – Međimurje 0:4, Bjelovar – Oriolik 1:0, Koprivnica – Marsonia 0:4, Bedem – Slavonija 3:0, Varaždin – Osijek 3:0, Slavija – Vukovar 1991 5:2, BSK – Croatia Đakovo 3:0, Višnjevac – Mladost 2:4.

Rezultati 25. kola: Višnjevac – Belišće 1:2, Mladost – BSK 3:1, Croatia Đakovo – Slavija 2:1, Vukovar 1991 – Varaždin 3:1, Osijek – Bedem 3:1, Slavonija – Koprivnica 2:0, Marsonia – Bjelovar 3:0, Oriolik – Međimurje 0:1.

Rezultati 26. kola: Belišće – Oriolik 2:0, Međimurje – Marsonia 2:0, Bjelovar – Slavonija 5:0, Koprivnica – Osijek -:-, Bedem – Vukovar 1991 5:3, Varaždin – Croatia Đakovo 1:0, Slavija – Mladost 4:1, BSK – Višnjevac 12:2.

Poredak:

1. Međimurje 54

2. Varaždin 50

3. Osijek 43

4. BSK 43

5. Bedem 43

6. Marsonia 42

7. Slavonija 40

8. Mladost 39

9. Oriolik 34

10. Bjelovar 34

11. Slavija 32

12. Vukovar 1991 31

13. Croatia Đakovo 31

14. Belišće 30

15. Koprivnica 22

16. Višnjevac 12

U 27. kolu sastaju se: BSK – Belišće, Višnjevac – Slavija, Mladost – Varaždin, Croatia Đakovo – Bedem, Vukovar 1991 – Koprivnica, Osijek – Bjelovar, Slavonija – Međimurje, Marsonia – Oriolik.  

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 15:00

Rezultati 25. kola: Hajduk – Mladost (A) 3:1, Darda – Slavonac 2:1, Jadran – Šokadija 2:0, NAŠK – Čepin 0:0, Zrinski – Graničar (BV) 6:0, Željezničar – Sloga 0:2, Bobota Agrar – Vuteks Sloga 2:1, Vihor – Graničar (Ž) 0:0.

Poredak:

1. Čepin 58

2. Graničar 53

3. Sloga 48

4. Zrinski 38

5. Hajduk 38

6. Vihor 37

7. Vuteks Sloga 37

8. Slavonac 36

9. Darda 36

10. Bobota Agrar 35

11. Željezničar 34

12. NAŠK 34

13. Jadran 32

14. Šokadija 24

15. Graničar (BV) 20

16. Mladost (A) 18

U 26. kolu sastaju se: Mladost (A) – Vihor, Graničar – Bobota Agrar, Vuteks Sloga – Željezničar, Sloga – Zrinski, Graničar (BV) – NAŠK, Čepin - Jadran, Šokadija – Darda, Slavonac – Hajduk. 

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:58

Rezultati 24. kola: Slavonac (G) – Mladost (P) 4:1, Slavonija – Slavonac (K) 0:2, Otok – Borac 3:0, Vidor Matijević – Zrinski 4:1, Dilj – Nosteria 6:2, Sladorana – Tomislav 1:1, Fruškogorac – HAŠK Sokol 4:0, Mladost (V) – Vrbanja 3:3.

Rezultati 25. kola: Mladost (V) – Slavonac (G) 1:0, Vrbanja – Fruškogorac 4:1, HAŠK Sokol – Sladorana 2:1, Tomislav – Dilj 0:1, Nosteria – Vidor Matijević 3:0, Zrinski – Otok 0:4, Borac – Slavonija 0:1, Slavonac (K) – Mladost (P) 5:1.

Poredak:

1. Dilj 61

2. Otok 59

3. Slavonija 45

4. Mladost (V) 43

5. Sladorana 40

6. Vrbanja 37

7. Tomislav 36

8. Slavonac (K) 34

9. Slavonac (G) 34

10. HAŠK Sokol 34

11. Fruškogorac 33

12. Zrinski 31

13. Borac 26

14. Nosteria 23

15. Vidor Matijević 21

16. Mladost (P) 6

U 26. kolu sastaju se: Slavonac (G) – Slavonac (K), Mladost (P) – Borac, Slavonija – Zrinski, Otok – Nosteria, Vidor Matijević – Tomislav, Dilj – HAŠK Sokol, Sladorana – Vrbanja, Fruškogorac – Mladost (V). 

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:56

Rezultati 17. kola: Šarengrad – Sinđelić 0:6, Dunav – Radnički 1:1, Mitnica – Sremac 0:2, Croatia – Negoslavci 6:2, Hajduk (T) – Bršadin 1:3, Sloga (B) – Hajduk (B) 3:2.

Rezultati 18. kola: Sinđelić – Sloga 1:1, Hajduk (B) – Hajduk (T) 5:1, Bršadin – Croatia 1:1, Negoslavci – Mitnica 2:0, Sremac – Dunav 2:1, Radnički – Šarengrad 3:1.

Poredak:

1. Croatia 39

2. Bršadin 39

3. Negoslavci 39

4. Sinđelić 28

5. Sremac 28

6. Sloga (B) 26

7. Radnički 24

8. Hajduk (T) 23

9. Šarengrad 21

10. Dunav 15

11. Mitnica 13

12. Hajduk (B) 8

U 19. kolu sastaju se: Radnički – Sinđelić, Šarengrad – Sremac, Dunav – Negoslavci, Mitnica – Bršadin, Croatia – Hajduk (B), Hajduk (T) – Sloga (B).

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:54

Rezultati 11. kola: Lovas – Petrovci -:-, Mladost – Sokol 1:4, Lipovača – Mohovo -:-, Borovo – Tompojevci 1:4.

Rezultati 12. kola:  Petrovci – Borovo 2:4, Tompojevci – Lipovača 6:0, Mohovo – Mladost 4:1, Sokol – Lovas 5:0.

Poredak:

1. Sokol 30

2. Tompojevci 26

3. Petrovci 23 (-1)

4. Mohovo 16 (-1)

5. Lovas 13 (-1)

6. Borovo 15

7. Lipovača 9 (-1)

8. Mladost 3

U 13. kolu sastaju se: Sokol – Petrovci, Lovas – Mohovo, Mladost – Tompojevci, Lipovača – Borovo.

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:51

Na Prvenstvu Hrvatske  održanom u Novigradu 29. travnja nastupile su 42 ekipe. Karate klub Vukovar '91 nastupio je s 10 natjecatelja, a u pratnji trenera Igora Štalmajera.

Ostvareni su slijedeći rezultati

3.mjesto ekipa učenika u sastavu: (Vitto Furundžija, Tibor Vaskrsić i Ivano Bajrak)

7. mjesto ekipa mlađi kadeti u sastavu ( Karlo Jukić, Karlo Kalanj i Ilaj Macura)

Nastupili su još bez plasmana Ema Pendić, Ema Štalmajer, Ema Tomić i Lucija Josić.

Nažalost zbog ozljede na ovo prvenstvo nije otišla Asja Štalmajer koja je imala velike izglede da osvoji medalju i to u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:50

Vukovarske gimnastičarke nastupile su 29. travnja u Valpovu na 2. kolu KUP-a Hrvatske i KUP-a Slavonije i Baranje u ženskoj sportskoj gimnastici C program. Vukovarski klub nije imao svoje predstavnice samo u najmlađoj kategoriji mlađih kadetkinja.U kategoriji kadetkinja, mlađih juniorki, junorki i seniorki imao je predstavnice u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji. U sudačkoj komisiji su bile tri vukovarske sutkinje: Bosiljka, Martina i Tea Stojšić. Ekipe nisu nastupile u najjačim sastavima jer  neke od natjecateljica nisu bile u mogućnosti natjecati se. Natjecanje se odvijalo u tri turnusa, a nastupio je zavidan broj natjecateljica.                            

GKV ostario je slijedeće reultate:                                                                    

Kadetkinje: ekipno 3. mjesto, Pojedinačno: 1.Nika Budim, 8.Ana Kuzmanović, 15.Ela Andrašević, 18.Lana Skokić i 23.Vita Panza.                                                         

Mlađe juniorke: ekipno 2. mjesto, Pojedinačno: 2.Miljana Poznanović, 6.Nikolina Velikić, 7.Lana Aleksić, 13.Maja Kell, 14.Marina Stevanović i 20.Valentina Mrkonja 

Juniorke: ekipno 1.mjesto, Pojedinačno:1.Ella Kalentić, 7.Ela Vojtkiv, 11.Petra     Petričević, 13.Iva Čikanović i 18.Ivana Crnjac                                                 

Seniorke:ekipno 2.mjesto, Pojedinačno: 4.Ivana Kiralj, 5.Vanja Kiralj, 6.Kristina  Gužvić i 9.Tena Ivanković

Nakon ovog natjecanja vukovarske gimnastičarke su povećale  broj osvojenih odličja za jedno zlato, dva srebra i jednu broncu u ekipnoj konkurenciji i dva zlata i jedno srebro u pojedinačnoj konkurenciji.

Poveži se s nama

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija