NAJNOVIJE
Skriveni eter ratnog izvještavanja u Osijeku

U Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku 3. prosinca u 17 sati počinje predstavljanje knjige Međunarodni press centar – skriveni eter ratnog izvještavanja u Osijeku autorice Gordane Lessinger.

(Četvrtak, 02 Prosinac 2021 20:28)
Osječani obilježavaju 700. godišnjicu Danteove smrti

U galeriji Waldinger u Osijeku otvorena je izložba likovnih radova šestorice umjetnika nazvana Dante u djelima suvremenih hrvatskih umjetnika.

(Četvrtak, 02 Prosinac 2021 20:27)
Osječani slave Dan grada

U okviru proslave Dana grada, održana je svečana sjednica Gradskoga vijeća grada Osijeka na kojoj se gradonačelnik Ivan Radić posebno osvrnuo na rekordan proračun odnosno najveći proračun ikada donesen u povijesti grada.

(Četvrtak, 02 Prosinac 2021 18:25)
U Iloku završena druga faza projekta Zaželi

Održana je završna konferencija projekta Zaželi-Grad Ilok, faza II, vrijednog nešto više od 3,6 milijuna kuna i financiranog sredstvima Europskoga socijalnoga fonda te državnoga proračuna RH.

(Četvrtak, 02 Prosinac 2021 17:28)
Beroš: Zasad ne razmišljamo o uvođenju obveznog cijepljenja

Ministar zdravstva Vili Beroš izjavio je nakon sjednice Vlade kako se zasad ne razmišlja o uvođenju obveznog cijepljenja protiv covida-19, ali sve mjere ovise o epidemiološkoj situaciji, a moguć je i peti val pandemije ako se ne postigne dovoljna razina procijepljenosti, prenosi HINA.

(Četvrtak, 02 Prosinac 2021 16:54)
Izabrani promotori nenasilja za 2021. godinu

Uz podršku obitelji Tunjić, Ravnateljstva policije, Grada Županje i Vukovarsko-srijemske županije, Policijska uprava vukovarsko-srijemska organizirala je u Županji preventivno-edukativni program In memoriam Miroslav Tunjić – Živim život bez nasilja.

(Četvrtak, 02 Prosinac 2021 16:47)
Provaljivao u trgovine, izazivao požare

Policijski službenici uhitili su 23-godišnjeg Vinkovčanina nakon što su ga zatekli da provaljuje u trgovinu mješovite robe u Vinkovcima.

(Četvrtak, 02 Prosinac 2021 16:29)
Portal HRV

Portal HRV

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 15:05

Klub dizača utega „Vukovar“, organizacijom IV. Međunarodnog „Kupa Grada Vukovara“, dao je svoj doprinos obilježavanju Dana Grada Vukovara. Nastupili su natjecatelji iz Mađarske, Srbije, Slovenije i Hrvatske. Nastupilo je ukupno 45 natjecatelja i to 15 natjecatelja u ženskoj i 30 u muškoj konkurenciji. Natjecanju je na nazočio i predsjednik Hrvatskog dizačkog saveza Damjan Krklec, koji je treneru KDU „Vukovar“ Milanu Kordiću, uručio plaketu u znak zahvalnosti za uspješan nastup mladih reprezentativki Lucije Gračanin, Hermane Dermiček i Ane Crnjac na Europskom Prvenstvu u Splitu. Uz Zahvalnice za sudjelovanje, medalje, ruže (za djevojke), najboljima je podijeljeno 18 pehara. Pehari su pripali Željki Miljković i Andreju Todoroviću iz Vukovara kao najmlađima, Nataši Dermiček i Zdenku Prokopu, kao najboljima iz KDU Vukovar, Hermani Dermiček i Danielu Fenio iz IREGA Mađarska kao najboljima iz U15, Tamari Živković „Partizan“ BG i Richardu Oršošu IREG Mađarska najboljima u U17, Luciji Gračanin i Davidu Šircelju, najboljima u U20, te najboljim seniorima Tijani Stevanović iz „Partizana“ Bg i Igoru Tomiću iz „Radničkog“ Sombor.

U ekipnoj konkurenciji, pehare su osvojili : 1. KDU „Vukovar“, 2. KDT „Radnički“ Sombor, 3. KDU „Olimpija“ Ljubljana, 4. KDU „Rječina“ Dražice, 5. „Ireg“ Mađarska i 6. Ekipa „Budimpešte“.

Nakon uspješnog nastupa naših mladih Reprezentativki na Europskom Prvenstvu u Splitu, došlo je do očekivanog i poželjnog „opuštanja“ i na ovom natjecanju se nisu očekivali novi državni rekordi od njih, ali opuštanja nije bilo za Hermanu Dermiček koja je postavila 8 novih državnih rekorda (3 za U15, 3 za U17 i 2 za U20).

Za KDU „Vukovar“ su nastupili : Jelena Magdalena Topolovec sa 15 kg. u trzaju, 23 kg.u izbačaju i 38 kg.u biatlonu, Željka Miljković sa 27+35=62 kg., Nataša Dermiček sa 24+34=58 kg., Barbara Topolovec sa 40+48=88 kg., Lucija Gračanin sa 50+60=110 kg., Ana Crnjac sa 53+65=118 kg. i Hermana Dermiček sa 57+68=125 kg. , Valentin Kapoši sa 15+22=37 kg., Andrej Todorović sa 18+24=42 kg., Dražen Vidić sa 28+42=70 kg., Marijo Rogić sa23+32=55 kg., Stjepan Topolovec sa 23+33=56 kg., Nikola Todorović sa 31+43=74 kg. i Zdenko Prokop sa 82+100=182 kg.

 Nastavak aktivnosti KDU „Vukovar“, slijedi već 20.i 21.svibnja u Zagrebu, gdje će se održati ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske za seniore.

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 15:01

Rezultati 24. kola: Belišće – Međimurje 0:4, Bjelovar – Oriolik 1:0, Koprivnica – Marsonia 0:4, Bedem – Slavonija 3:0, Varaždin – Osijek 3:0, Slavija – Vukovar 1991 5:2, BSK – Croatia Đakovo 3:0, Višnjevac – Mladost 2:4.

Rezultati 25. kola: Višnjevac – Belišće 1:2, Mladost – BSK 3:1, Croatia Đakovo – Slavija 2:1, Vukovar 1991 – Varaždin 3:1, Osijek – Bedem 3:1, Slavonija – Koprivnica 2:0, Marsonia – Bjelovar 3:0, Oriolik – Međimurje 0:1.

Rezultati 26. kola: Belišće – Oriolik 2:0, Međimurje – Marsonia 2:0, Bjelovar – Slavonija 5:0, Koprivnica – Osijek -:-, Bedem – Vukovar 1991 5:3, Varaždin – Croatia Đakovo 1:0, Slavija – Mladost 4:1, BSK – Višnjevac 12:2.

Poredak:

1. Međimurje 54

2. Varaždin 50

3. Osijek 43

4. BSK 43

5. Bedem 43

6. Marsonia 42

7. Slavonija 40

8. Mladost 39

9. Oriolik 34

10. Bjelovar 34

11. Slavija 32

12. Vukovar 1991 31

13. Croatia Đakovo 31

14. Belišće 30

15. Koprivnica 22

16. Višnjevac 12

U 27. kolu sastaju se: BSK – Belišće, Višnjevac – Slavija, Mladost – Varaždin, Croatia Đakovo – Bedem, Vukovar 1991 – Koprivnica, Osijek – Bjelovar, Slavonija – Međimurje, Marsonia – Oriolik.  

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 15:00

Rezultati 25. kola: Hajduk – Mladost (A) 3:1, Darda – Slavonac 2:1, Jadran – Šokadija 2:0, NAŠK – Čepin 0:0, Zrinski – Graničar (BV) 6:0, Željezničar – Sloga 0:2, Bobota Agrar – Vuteks Sloga 2:1, Vihor – Graničar (Ž) 0:0.

Poredak:

1. Čepin 58

2. Graničar 53

3. Sloga 48

4. Zrinski 38

5. Hajduk 38

6. Vihor 37

7. Vuteks Sloga 37

8. Slavonac 36

9. Darda 36

10. Bobota Agrar 35

11. Željezničar 34

12. NAŠK 34

13. Jadran 32

14. Šokadija 24

15. Graničar (BV) 20

16. Mladost (A) 18

U 26. kolu sastaju se: Mladost (A) – Vihor, Graničar – Bobota Agrar, Vuteks Sloga – Željezničar, Sloga – Zrinski, Graničar (BV) – NAŠK, Čepin - Jadran, Šokadija – Darda, Slavonac – Hajduk. 

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:58

Rezultati 24. kola: Slavonac (G) – Mladost (P) 4:1, Slavonija – Slavonac (K) 0:2, Otok – Borac 3:0, Vidor Matijević – Zrinski 4:1, Dilj – Nosteria 6:2, Sladorana – Tomislav 1:1, Fruškogorac – HAŠK Sokol 4:0, Mladost (V) – Vrbanja 3:3.

Rezultati 25. kola: Mladost (V) – Slavonac (G) 1:0, Vrbanja – Fruškogorac 4:1, HAŠK Sokol – Sladorana 2:1, Tomislav – Dilj 0:1, Nosteria – Vidor Matijević 3:0, Zrinski – Otok 0:4, Borac – Slavonija 0:1, Slavonac (K) – Mladost (P) 5:1.

Poredak:

1. Dilj 61

2. Otok 59

3. Slavonija 45

4. Mladost (V) 43

5. Sladorana 40

6. Vrbanja 37

7. Tomislav 36

8. Slavonac (K) 34

9. Slavonac (G) 34

10. HAŠK Sokol 34

11. Fruškogorac 33

12. Zrinski 31

13. Borac 26

14. Nosteria 23

15. Vidor Matijević 21

16. Mladost (P) 6

U 26. kolu sastaju se: Slavonac (G) – Slavonac (K), Mladost (P) – Borac, Slavonija – Zrinski, Otok – Nosteria, Vidor Matijević – Tomislav, Dilj – HAŠK Sokol, Sladorana – Vrbanja, Fruškogorac – Mladost (V). 

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:56

Rezultati 17. kola: Šarengrad – Sinđelić 0:6, Dunav – Radnički 1:1, Mitnica – Sremac 0:2, Croatia – Negoslavci 6:2, Hajduk (T) – Bršadin 1:3, Sloga (B) – Hajduk (B) 3:2.

Rezultati 18. kola: Sinđelić – Sloga 1:1, Hajduk (B) – Hajduk (T) 5:1, Bršadin – Croatia 1:1, Negoslavci – Mitnica 2:0, Sremac – Dunav 2:1, Radnički – Šarengrad 3:1.

Poredak:

1. Croatia 39

2. Bršadin 39

3. Negoslavci 39

4. Sinđelić 28

5. Sremac 28

6. Sloga (B) 26

7. Radnički 24

8. Hajduk (T) 23

9. Šarengrad 21

10. Dunav 15

11. Mitnica 13

12. Hajduk (B) 8

U 19. kolu sastaju se: Radnički – Sinđelić, Šarengrad – Sremac, Dunav – Negoslavci, Mitnica – Bršadin, Croatia – Hajduk (B), Hajduk (T) – Sloga (B).

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:54

Rezultati 11. kola: Lovas – Petrovci -:-, Mladost – Sokol 1:4, Lipovača – Mohovo -:-, Borovo – Tompojevci 1:4.

Rezultati 12. kola:  Petrovci – Borovo 2:4, Tompojevci – Lipovača 6:0, Mohovo – Mladost 4:1, Sokol – Lovas 5:0.

Poredak:

1. Sokol 30

2. Tompojevci 26

3. Petrovci 23 (-1)

4. Mohovo 16 (-1)

5. Lovas 13 (-1)

6. Borovo 15

7. Lipovača 9 (-1)

8. Mladost 3

U 13. kolu sastaju se: Sokol – Petrovci, Lovas – Mohovo, Mladost – Tompojevci, Lipovača – Borovo.

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:51

Na Prvenstvu Hrvatske  održanom u Novigradu 29. travnja nastupile su 42 ekipe. Karate klub Vukovar '91 nastupio je s 10 natjecatelja, a u pratnji trenera Igora Štalmajera.

Ostvareni su slijedeći rezultati

3.mjesto ekipa učenika u sastavu: (Vitto Furundžija, Tibor Vaskrsić i Ivano Bajrak)

7. mjesto ekipa mlađi kadeti u sastavu ( Karlo Jukić, Karlo Kalanj i Ilaj Macura)

Nastupili su još bez plasmana Ema Pendić, Ema Štalmajer, Ema Tomić i Lucija Josić.

Nažalost zbog ozljede na ovo prvenstvo nije otišla Asja Štalmajer koja je imala velike izglede da osvoji medalju i to u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

Ponedjeljak, 08 Svibanj 2017 14:50

Vukovarske gimnastičarke nastupile su 29. travnja u Valpovu na 2. kolu KUP-a Hrvatske i KUP-a Slavonije i Baranje u ženskoj sportskoj gimnastici C program. Vukovarski klub nije imao svoje predstavnice samo u najmlađoj kategoriji mlađih kadetkinja.U kategoriji kadetkinja, mlađih juniorki, junorki i seniorki imao je predstavnice u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji. U sudačkoj komisiji su bile tri vukovarske sutkinje: Bosiljka, Martina i Tea Stojšić. Ekipe nisu nastupile u najjačim sastavima jer  neke od natjecateljica nisu bile u mogućnosti natjecati se. Natjecanje se odvijalo u tri turnusa, a nastupio je zavidan broj natjecateljica.                            

GKV ostario je slijedeće reultate:                                                                    

Kadetkinje: ekipno 3. mjesto, Pojedinačno: 1.Nika Budim, 8.Ana Kuzmanović, 15.Ela Andrašević, 18.Lana Skokić i 23.Vita Panza.                                                         

Mlađe juniorke: ekipno 2. mjesto, Pojedinačno: 2.Miljana Poznanović, 6.Nikolina Velikić, 7.Lana Aleksić, 13.Maja Kell, 14.Marina Stevanović i 20.Valentina Mrkonja 

Juniorke: ekipno 1.mjesto, Pojedinačno:1.Ella Kalentić, 7.Ela Vojtkiv, 11.Petra     Petričević, 13.Iva Čikanović i 18.Ivana Crnjac                                                 

Seniorke:ekipno 2.mjesto, Pojedinačno: 4.Ivana Kiralj, 5.Vanja Kiralj, 6.Kristina  Gužvić i 9.Tena Ivanković

Nakon ovog natjecanja vukovarske gimnastičarke su povećale  broj osvojenih odličja za jedno zlato, dva srebra i jednu broncu u ekipnoj konkurenciji i dva zlata i jedno srebro u pojedinačnoj konkurenciji.

Poveži se s nama

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija