U organizaciji Udruge odgajatelja Vukovarsko-srijemske županije Terina u Vukovaru je održan dvodnevni stručni skup Zavičajna kultura i tradicija u dječjem vrtiću, regionalna suradnja u razvoju partnerstva u kulturi.
Skup je namijenjen odgojiteljima i stručnim suradnicima zaposlenima u dječjim vrtićima, odazvalo se njih 60.
Uvodno predavanje održala je Ida Somolanji Tokić, a govorila je o sociokulturnoj perspektivi identiteta i pripadnosti u ranom djetinjstvu. Tijana Borovac govorila je o vrtiću kao prostoru susreta kulture, identiteta i međuljudskih odnosa, a Petra Bučević o dječjem poimanju nematerijalne kulturne baštine.
O očuvanju nacionalne baštine na primjeru folklornoga ansambla Hrvatskoga kulturno-umjetničkoga društva „Dunav” predavala je Klara Vukovac iz Dječjega vrtića Vukovar 1.
Na panel raspravi govorilo se o kulturi i identitetu u suvremenom okružju djetinjstva, a održane su i dvije radionice.
Drugoga dana Marija Jukić pričala je o Erasmus putovanjima kroz tradiciju, kulturu i baštinu, a Kristina Zorić Beslema, predsjednica udruge, kaže da je kroz projekt Našim naslijeđem do održive budućnosti htjela pokazati kako se u europskim projektima pokazuje nacionalni identitet i kako se može vrlo lijepo surađivati s drugim zemljama.
Od vukovarskih predavačica spomenimo još Anamariju Kopf, Mariju Cvitković, Tanju Čuljak Kalozi i Larisu Takač Brkljačić.