Na Trgu Republike Hrvatske održan je svečani ispraćaj vukovarskih maturanata koji su tom prigodom izveli tradicionalni francuski ples Quadrillu, pridruživši se tako svojim vršnjacima iz drugih europskih gradova.
U događaju su sudjelovali maturanti iz četiri vukovarske srednje škole: Gimnazije Vukovar, Tehničke škole Nikole Tesle, Prve srednje škole Vukovar i Strukovne škole Marko Babić. Maturante je na Trgu Republike Hrvatske, ispred Grada Vukovara, pozdravio pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, sport i branitelje Darko Dimić koji im je poželio puno sreće u novom poglavlju života.
- Jedan lijep dan u kojemu se vidi mladost, radost i razigrani Vukovar. S posebnom emocijom doživljavam ovakve trenutke jer sam dugo godina bio nastavnik. Kada se rastajete s jednom generacijom onda se prisjetite svih trenutaka s njima, i onih lijepih i onih manje lijepih. Želim svim maturantima puno uspjeha u daljnjem životu, bilo da svoj put nastavljaju na fakultetima ili se odluče za radne izazove – naglasio je pročelnik Dimić.
Norijada 2025. u Vukovaru organizirana je u suradnji sa srednjim školama, kroz aktivnosti Vijeća za prevenciju. Gradsko društvo Crvenog križa Vukovar, kao partner u provedbi projekta, osiguralo je doručak i vodu za maturante te dežurstvo volontera za pružanje prve pomoći. Za obuku maturanata bila je zadužena Agencija Koncert iz Osijeka.
Za ovu je aktivnost iz gradskog proračuna izdvojeno 8.055,00 eura.