NAJNOVIJE
EU do kraja 2022. uvodi novi sustav označavanja hrane

Europska unija do kraja 2022. uvodi novi sustav označavanja hrane, najavljuju iz Hrvatske agencije za hranu i poljoprivredu (HAPIH), prenosi HINA.

(Nedjelja, 17 Listopad 2021 14:48)
Čak polovina bankomata u Hrvatskoj mogla bi biti ukinuta

Čak polovina bankomatske mreže u Hrvatskoj, koja ima 6 tisuća bankomata, mogla bi biti ugašena zbog uvođenja dodatne regulative za zaštitu i sigurnost bankomata.

(Nedjelja, 17 Listopad 2021 14:43)
Nastavlja se obnova osječkog pješačkog mosta

U ponedjeljak se nastavlja obnova osječkog pješačkog mosta, kada će most biti zatvoren za prometovanje pješaka i biciklista.

(Nedjelja, 17 Listopad 2021 14:38)
U Osijeku održan volonterski projekt 72 sata bez kompromisa

„72 sata bez kompromisa“ međunarodni je volonterski projekt koji animira mlade i promiče solidarnost, zajedništvo, kreativnost i volonterstvo.

Projekt se provodi u devet europskih zemalja, Hrvatska je deseta zemlja u Europi koja je prepoznala vrijednosti projekta.

Od 14. do 17. listopada 2021. godine mladi su se uključili svojim vremenom i radom za siromašne, potrebite i marginalizirane i u Osijeku gdje su bojali ogradu vrtića, pomagali u bolnici, betonirali stazu, rezali drva i prije svega pokazali veliko srce.

(Nedjelja, 17 Listopad 2021 14:11)
Beroš: Ujedinili smo znanje i iskustvo cijelog zdravstvenog sustava

Ministar zdravstva Vili Beroš sudjelovao je u nedjelju na Hrvatskom tečaju medicinskog odgovora na veliku nesreću te je poručio kako se na tečaju ujedinilo znanje i iskustvo cijelog zdravstvenog sustava koji u ključnim trenucima pruža najbolje od struke, prenosi HINA.

(Nedjelja, 17 Listopad 2021 14:06)
U Hrvatskoj zabilježen 1301 novi slučaj zaraze koronavirusom

U posljednja 24 sata zabilježeno je 1.301 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 10.284.

Među njima su 903 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 116 pacijenata.

Preminulo je 19 osoba.

Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabilježeno 427.914 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 8.896 preminulo, ukupno su se oporavile 408.734 osobe od toga 1.329 u posljednja 24 sata. U samoizolaciji je trenutno 19.591 osoba.

Do danas su ukupno testirane 2.971.352 osobe, od toga 8.054 u posljednja 24 sata. Zaključno s 16.10.2021 utrošeno je 3.520.008 doza cjepiva, a cijepljeno je 46,08% ukupnog stanovništva, odnosno 55,24% odraslog stanovništva.

Na dan 16.10.2021 utrošeno je 3.420 doza cjepiva, a od toga je 1.811 osoba cijepljeno prvom dozom. Zaključno s 16.10.2021 1.870.176 osoba cijepljeno je barem jednom dozom, a od njih je cijepljenje završeno za 1.754.676 osoba ( 1.649.346 osoba cijepljeno s dvije doze te 105.330 osoba cijepljeno cjepivom Jannsen), što čini 51,92% odraslog stanovništva.

(Nedjelja, 17 Listopad 2021 12:13)
U županiji na COVID-19 novooboljele 64 osobe

U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata su 64 nove pozitivne osobe na COVID-19, potvrđenih PCR testiranjem (16 osoba iz Vinkovaca, po šest osoba iz Nuštra i Privlake, po četiri osobe iz Nijemaca i Šiškovaca, po tri osobe iz Drenovaca, Ivankova i Posavskih podgajaca, po dvije osobe iz Babine Grede, Cerne, Markušice, Prkovaca i Županje, te po jedna osoba iz Andrijaševaca, Borova, Gunje, Jarmine, Marinaca, Ostrova, Otoka, Slakovaca i Vukovara).

Preminula je jedna osoba.

Od početka epidemije ukupan broj oboljelih osoba je 14148, od kojih je 13506 izliječenih, a ukupno su preminule 274 osobe.

Trenutno je u županiji 30 osoba hospitalizirano zbog COVID-19 bolesti.

U protekla 24 sata testirane su 253 osobe, te je ukupno do sada testiranih osoba na području županije 96077.

U samoizolaciji se na području županije nalazi 586 osoba. 

Od ukupnog broja pozitivnih na COVID-19 u Vukovarsko-srijemskoj županiji, devet je pozitivnih osoba iz sustava zdravstva (jedan liječnik, šest med. sestara / tehničara, dva druga zdravstvena radnika).

U samoizolaciji iz sustava zdravstva nalaze se dva radnika (jedna med. sestra/tehničar i jedan drugi zdravstveni radnik).

Iz sustava obrazovanja ukupno je oboljelo pet nastavnika i 59 učenika.

U samoizolaciji se nalazi 28 nastavnika i 371 učenik.

(Nedjelja, 17 Listopad 2021 10:30)

Župan čestitao pobjedniku projekta Moja.hr

Prijem kod župana Prijem kod župana Foto: Novosti.hr

Vinkovčanin Saul Tikvić pobjednik je završnice projekta Moja.hr u okviru kojeg je održano natjecanje za najbolji jednominutni film, a u kojem se predstavlja županija ili mjesto u kojem autor živi. Riječ je o projektu Večernjeg lista kojem je partner bila Hrvatska radiotelevizija, a podržali su ga Ministarstvo turizma i sporta i Hrvatska turistička zajednica. Mlada ekipa u kojoj su, uz Tikvića kao voditelja, sudjelovali i Davorin Krešić, Dunja Šaran i Dario Hegeduš, snimila je pobjednički film o svojoj županiji i tim ih je povodom u svom uredu ugostio Damir Dekanić, župan Vukovarsko – srijemske županije.

-Oduševljen sam njihovim uratkom i ovaj sastanak je pokazao da će njihovih pet minuta trajati i malo duže jer energija, simpatija i ljubav prema svom kraju koju imaju nadahnjuje i sve druge. Dotaknuli su i mene i mnoge druge svojim videom, izborom kadrova, tekstom, narativom, sve je bilo vrhunski. Rekao sam im da se sad ne smiju ulijeniti, da rade i pokušavaju dalje, a ja ću se truditi s razine Županije biti taj koji će im omogućiti da od toga sutra i žive - rekao je župan dodajući kako ovakvi mladi ljudi koji vole svoj kraj zasigurno pridonose boljoj promociji Hrvatske i Vukovarsko-srijemske županije u svijetu, a možda će i potaknuti nekoga na povratak u svoju Domovinu.

Autor filma Saul Tikvić rekao je kako zadana minutaža videozapisa nije smjela prelaziti jednu minutu pa je uistinu bilo teško sve ljepote Slavonije prikazati u tako kratkom vremenu.
-Jako je izazovno i teško u jednoj minuti prikazati sve ljepote naše Slavonije, ali nije nam bilo u cilju prikazati sve njene znamenitosti nego smo htjeli jednostavnošću i emocijom prikazati zašto volimo našu županiju i zašto smo ostali ovdje. Mislim da je stručni žiri to i prepoznao - istaknuo je.

Glavna glumica u spotu i spisateljica Dunja Šaran naglasila je kako je tekst došao iz dubine duše i onda ga je jednostavno ispisala.

Za kraj su se svi složili u jednom, a to je da su usprkos svim izazovima i neizvjesnostima odlučili ostati ovdje jer vjeruju u opstanak i uspjeh u našoj županiji te svojim primjerom žele ostalim mladim ljudima pokazati da se može sve što se hoće.

Svojom pobjedom Saul Tikvić osigurao je završnu svečanost projekta iduće godine u našoj županiji. 

Pročitano 135 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Vijesti dana

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija