Već ranije je bilo poznato da je novi trener Osijeka Federico Bessone, a jučer je i službeno predstavljen. Prva zadaća mu je izgradnja konkurentne momčadi i međusobnog povjerenja. Bessone je prošlu sezonu proveo na klupi ljubljanske Olimpije, a svoj je trenerski put započeo u Andori. Prakticira različite sustave i formacije na terenu, tražeći od svojih igrača napadački i atraktivan nogomet. Inače je odrastao u Španjolskoj i može se reći da je imao vrlo zanimljivu karijeru. Igrački se razvijao u prestižnoj akademiji Barcelone La Masia, zatim je bio u Espanyolu B i Gimnasticu, da bi svoje najbolje igračke dane proveo u Engleskoj. Ključne ideje Bessone donosi na temelju svog jasnog nogometnog identiteta i profesionalnog igračkog iskustva. Usmjeren je na performance i razvoj igrača, sa snažnim naglaskom na izgradnju tima i međusobnog povjerenja. Bessone je održao i prvi trening na kojemu je bilo 25 igrača Osijeka.