NAJNOVIJE
Prijava kandidata za novi saziv Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata

Upravni odjel za zdravstvo, socijalnu skrb i hrvatske branitelje Osječko-baranjske županije objavio je javni poziv za prijavu osoba za izbor i imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata na području županije.

(Četvrtak, 16 Siječanj 2025 12:56)
Međunarodno pravo ili pravo sile?

Državni arhiv u Vukovaru i Ogranak Matice hrvatske u Vukovaru organizirali su u arhivu predstavljanje knjige Vladimira Mateka 75 godina Vijeća Europe.

(Četvrtak, 16 Siječanj 2025 11:52)
TZ grada Vinkovaca u protekloj godini bilježi 29.166 dolazaka i 53.939 noćenja

TZ grada Vinkovaca u protekloj godini bilježi 29.166 dolazaka i 53.939 noćenja u gradu.

(Četvrtak, 16 Siječanj 2025 10:30)
Dvostruki prekršaj

Oko 13,35 sati 14. siječnja policijski službenici su u Negoslavcima zaustavili i kontrolirali osobni automobil slavonsko-brodskih registracijskih oznaka i 33-godišnjeg vozača te utvrdili kako upravlja vozilom prije stjecanja prava na upravljanje vozilom odnosno bez položenog vozačkog ispita.

(Srijeda, 15 Siječanj 2025 15:13)
Tribinom u Osijeku obilježena 27. godišnjica mirne reintegracije hrvatskog Podunavlja
U organizaciji Zajednice povratnika Osječko-baranjske županije povodom obilježavanja 27. obljetnice završetka mandata UNTAES-a, uspostave punog suvereniteta na cjelokupnom području Republike Hrvatske i početka povratka prognanika održana je tribina „Mirna reintegracija hrvatskoga Podunavlja 15.01.1996. - 15.01.1998.“. Program je počeo prikazivanjem dokumentarnog filma „Mirna reintegracija hrvatskog Podunavlja“, a nastavljen tematskom tribinom na kojoj su govorili sudionici mirne reintegracije, među kojima je bila i Vesna Škare Ožbolt, tadašnja predsjednica Nacionalnog odbora za uspostavu povjerenja u projektu mirne reintegracije. - Poruka naše reintegracijske priče je da iza svakog rata dolazi mir, no za taj mir treba biti spreman. Ako nisi spreman za mir, opet se vraćaš na početnu poziciju, a to su sukobi, nezadovoljstvo, incidenti i slične stvari. Mir treba stvarati, on ne dolazi sam po sebi i treba aktivno raditi na njemu. Dosta elemenata iz hrvatskog modela može se primijeniti danas na mnogim kriznim žarištima u svijetu – poručila je Škare Ožbolt. -Mirna reintegracija nije bila mirna, ona je bila opasna u povratku, često nepredvidiva i često bolna u kompromisima – rekla je Nada Arbanas pročelnica Regionalnog ureda za prognanike i izbjeglice Osijek. Kako je naglasio predsjednik Zajednice povratnika OBŽ Branko Pek, predstavnici ove udruge hrvatskih prognanika, povratnika, branitelja i stradalnika Domovinskog rata smatraju da proces mirne reintegracije treba dobiti primjereno mjesto u hrvatskoj povijesti, i to prije svega jer se hrvatski teritorij oslobodio mirnim putem, bez ijedne žrtve i razaranja. Prigodom proslave obljetnice dodijeljena su i priznanja za doprinos u provedbi procesa mirne reintegracije.
(Srijeda, 15 Siječanj 2025 15:08)
Domovinski pokret obilježio 33. godišnjicu međunarodnog priznanja RH

Povodom 33. godišnjice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske i 27. godišnjice završetka mirne reintegracije hrvatskog Podunavlja na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata počast su polaganjem vijenca i paljenjem svijeća odali i članovi Domovinskog pokreta predvođeni potpredsjednikom ogranka Vukovar Domagojem Bilićem.

- Odali smo počast svim braniteljima koji nisu više s nama te smo im zahvalili na žrtvi koju su podnijeli za našu slobodu. Godine 1992. ostvaren je stoljetni hrvatski san, a šest godina nakon toga završena je i mirna reintegracija koja je za nas Vukovarce označila i siguran povratak u grad i u svoje domove. Ovaj smo dan dužni obilježavati kako bismo mladim generacijama prenosili našu povijest na koju smo itekako ponosni te kako bi ih potaknuli da ostanu u svojoj zemlji koja je teško stvorena i da ne odustaju od borbe za Hrvatsku, onakvu kakvu su je sanjali i naši branitelji – naglasio je tom prilikom Bilić.

 

(Srijeda, 15 Siječanj 2025 13:44)
Javnom raspravom u Gradskom muzeju Vukovar obilježena 27. obljetnica dovršetka mirne reintegracije

Povodom obilježavanja 27. godišnjice dovršetka mirene reintegracije hrvatskoga Podunavlja u Gradskom muzeju Vukovar održana je javna rasprava o istraživanju koje je provela njemačka Zaklada Friedrich Ebert o stavovima mladih u Hrvatskoj te kako mladi vide svoju budućnost.

(Srijeda, 15 Siječanj 2025 13:29)

Miroslav Čorak

Petak, 03 Siječanj 2025 18:00

U novom izdanju Sportskog dnevnika poslušajte:

- Razgovor s izbornikom vaterpolo reprezentacije Iviciom Tuckom. Vaterpolisti se u Vukovaru pripremaju za natjecanje u Svjetskom kupu.
- Rukometna reprezentacija u završnoj je fazi prirpema za Svjetsko prvenstvo.
- Dinamo je predstavio novog trenera, na klupu modrih sjeo je legendarni Fabio Cannavaro

 

Emisiju uređuje i vodi Miro Čorak.

Četvrtak, 02 Siječanj 2025 07:22

Vukovar će od danas pa do nedjelje biti domaćin vaterpolo reprezentaciji.


S prvim radnim danom u novoj 2025. godini, na posao su prionuli i naši najbolji vaterpolisti odnosno hrvatska muška seniorska reprezentacija koja će se u Vukovaru pripremati za nadolazeće izazove Barakude će od danas pa do 5. siječnja imati drugi dio priprema, nakon Zagreba, za skorašnji turnir Svjetskog kupa u Bukureštu koji se igra od 7. do 12. siječnja. Izbornik Ivica Tucak u Vukovar je pozvao istih 20 igrača koji su pozvani i u Zagreb. U Vukovaru će izbornik Tucak odrediti konačan popis igrača za Svjetski kup u Bukureštu, za koji će odletjeti 5. siječnja iz Beograda. Prvu utakmicu igramo 7. siječnja protiv momčadi Gruzije.

Ponedjeljak, 23 Prosinac 2024 18:00

U posljednjem ovogodišnjem izdanju Sportskog dnevnika donosimo kompletan pregled 18. kola SHNL-a. Rijeka je jesenski prvak s boljom gol razlikom od drugog Hajduka, Dinamo je prekinuo negativan niz, a Gorica na stanku odlazi kao posljednja momčad lige. Više o svemu poslušajte u novom izdanju Sportskog dnevnika kojeg uređuje i vodi Miro Čorak.

Ponedjeljak, 23 Prosinac 2024 18:30

U Vukovaru je otvorena 5. izložba narodnih nošnji nacionalnih manjina Vukovarsko-srijemske županije. Gosti današnje emisije predstavnici su ukrajinske, njemačke, srpske, slovačke i rusinske nacionalne manjine, a doznali smo što su izložili na ovoj izložbi ali i druge detalje o njihovim narodnim nošnjama

Petak, 20 Prosinac 2024 18:00

U novom izdanju Sportskog dnevnika poslušajte:

- Najavu 18. kola SHNL-a
- Odbojkašice odlaze na zimsku stanku
- Davis Cup stiže u Osijek

Emisiju uređuje i vodi Miro Čorak.

Ponedjeljak, 16 Prosinac 2024 18:00

U novom izdanju Sportskog dnevnika poslušajte:

- Pregled 17. kola SHNL-a, Hajduk i Rijeka remizirali u Jadranskom derbiju, Osijek propustio preskočiti Dinamo
- Odbojkašice ENNA-e Vukovar poražene od Rijeke
- Odigrane dvije utakmice u košarkaškoj A2 ligi istok

 

Sportski dnevnik uređuje i vodi Miro Čorak.

Ponedjeljak, 16 Prosinac 2024 10:48

U 11. kolu Prve odbojkaške lige za seniorke Enna-a Vukovar poražena je na domaćem terenu od Rijeke 0:3, a po setovima rezultat je bio 21:25, 22:25 i 23:25. Novi je to poraz Vukovarki koje su nakon 11 odigranih utakmica ostale na 12 osvojenih bodova u sredini tablice na šestom mjestu. Dvije vodeće momčadi Olimpik i Veli vrh i nakon ovog kola su bodovno poravnate na vrhu tablice budući da su obje ekipe ostvarile pobjede. Veli vrh je na domaćem terenu svladao drugu momčad Mladosti 3:1, a Olimpik je istim rezultatom slavio u gostima kod Vinkovaca.

Nedjelja, 15 Prosinac 2024 20:23
Ove nedjelje u Otoku je održan drugi krug prijevremenih izbora za gradonačelnika, nakon što je bivši gradonačelnik Josip Šarić podnio ostavku zbog podizanja optužnice za zlouporabu položaja i ovlasti.
U drugom krugu izbora za gradonačelnika najmlađeg grada naše županije kandidati su bili Slavko Grgić ispred Domovinskog pokreta i Ivan Žagar kandidat HDZ-a, a prema još uvijek neslužbenim rezultatima Slavko Grgić odnio je pobjedu s 53,11 posto ili ukupno 1325 osvojenih glasova dok je Ivan Žagar dobio 46,89 posto glasova birača koji su pristupili izborimađto čini 1170 glasova.
Ovo je prvi put u proteklih 30 godina da je HDZ izgubio vlast u Otoku gdje je svih ovih godina prvo kao načelnik, a potom kao gradonačelnik na vlasti bio spomenuti Josip Šarić.
Zanimljiva je i činjenica da od pet gradova u našoj županiji gradonačelnike u dva grada nakon ovih izbora ima Domovinski pokret, dok je HDZ ostao samo na jednom gradonačelniku i to u Vinkovcima, dok su na vlasti u Iloku i Županji nezavisni Marina Budimir i Damir Juzbašić.

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija