Hrvatski radio Vukovar  107,2 / 104,1 / 95,4 FM | Kontakt Marketing
Close

Grad Vukovar dobio nekretnine u vlasništvu RH za dom za starije i nemoćne osobe te pružanje usluga iz sustava socijalne skrb

SportAutor: Valerija Lozančić
Grad Vukovar dobio nekretnine u vlasništvu RH za dom za starije i nemoćne osobe te pružanje usluga iz sustava socijalne skrb
HRV-Tko-rano-rani?

Potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić posjetio je Grad Vukovar te gradonačelniku Ivanu Penavi uručio dvije odluke o prijenosu vlasništva nad nekretninama.

Prva Odluka odnosi se na raspolaganje državnom imovinom za dvije stambene zgrade, odnosno zgrade internata u Borovu naselju u Ulici Rudolfa Perešina na kućnome broju 3 i 4. Te su zgrade smještene u mirnom dijelu Borova naselja, trenutno su neiskorištene, a svojom su lokacijom i infrastrukturom pogodne za prenamjenu u dom za starije i nemoćne osobe pa je Grad Vukovar inicirao ovu odluku. Riječ je o zgradama ukupne površine gotovo 1.100 m2. Obje se sastoje od 4 etaže i podruma, a svaka ima 63 male stambene jedinice (garsonijere) s vlastitim sanitarnim čvorom, stanovi su stambene površine od 20-23 m². Grad Vukovar dužan je u roku od 5 godina dana od sklapanja ugovora o darovanju privesti ove objekte svrsi u koju se, a ako to ne učini vratit će objekte RH ili nadoknaditi njihovu tržišnu vrijednost.

Druga odluka odnosi se na raspolaganje nekretninom u vlasništvu RH - kućom i dvorištem s pomoćnom zgradom na adresi Ulice 204. vukovarske brigade 26. površine 330m2. Naime, Grad Vukovar ministarstvu je uputio zahtjev i za tom nekretninom koja je idealna za prostor koji bi služio građanima, s naglaskom na unapređenje socijalnih usluga što bi doprinijelo promicanju, razvitku i unapređenju interesa djece i mladih u postupku uključivanja u društvenu zajednicu, pomoć u zadovoljenju osnovnih životnih potreba, obrazovnih, kulturnih i društvenih potreba te osposobljavanja za samostalni život u zajednici.

Gradonačelnik Penava zahvalio je ministarstvu, odnosno ministru Bačiću i držanom tajniku Dariu Tišovu na brzoj dodjeli ovih nekretnina dodavši kako je prijedlog za inicijativu prenamjene internata u dom za starije potekao od Udruge žena Vukovar.
-Realizacija ovoga projekta značajno će pridonijeti kvaliteti života naših sugrađana, a posebno jer se radi o osjetljivoj dobnoj skupini kojoj je dostupnost adekvatne skrbi najpotrebnija. Domom za stare i nemoćne smanjit će se liste čekanja za naše građane kojima je smještaj neophodan, a novim objektom dodatno se će revitalizirati gradska četvrt Borovo naselje – pojasnio je gradonačelnik te dodao kako je na prijedlog Udruge žena Vukovar Grad uputio još jednu inicijativu prema ministarstvu, a kojom će se riješiti i problematika prostora u kojemu ova udruga pruža svoje usluge.

Ministar Bačić je naglasio kako mu je drago što se ponovno nalazi u Vukovaru, ovoga puta jer daruju nekretnine koje će služiti za stambeno zbrinjavanje Vukovarki i Vukovaraca treće životne dobi, ali i rad udruga iz područja socijalne skrbi.
-Iznimno je živahna naša suradnja s Gradom Vukovarom koji je u središtu naših aktivnosti.Vlada RH je krajem ožujka donijela Nacionalni plan stambene politike kojim je predviđeno povećanje kapaciteta domova za starije i nemoćne osobe, a ove su odluke sukladne tom planu - rekao je ministar te dodao kako će nekretnina u Ulici 204. vukovarske brigade koju će država darovati Gradu koristiti za rad Udruge Breza koja svoj rad temelji na uključivanju djece i mladih u društvenu zajednicu i jedina je takva na području Vukovarsko-srijemske županije.
Najavio je i izgradnju još dvije stambene zgrade u Ulici Ive Tijardovića, obnovu Batinih vila u Borovu naselju i dodjelu u najam još preko stotinu državnih stanova.
-Ove godine bit će završena 63 stana, a sukladno dinamici možda još i dodatnih 50 – rekao je Bačić.


 

Podijeli članak:

Povezani članci

Najnovije

Prethodno Sljedeći
Copyright 2025 by Hrvatski radio Vukovar | Powered by eNewsCMS | X-media - izrada web stranica i portala
Povrtak na vrh