Hrvatski radio Vukovar  107,2 / 104,1 / 95,4 FM | Kontakt Marketing
Close

Novih 126 parkirnih mjesta na Gornjodravskoj obali

VijestiAutor: Klaudija Boras
Novih 126 parkirnih mjesta na Gornjodravskoj obali
Foto: Grad Osijek
HRV-Tko-rano-rani?

Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić obišao je završene radove na rekonstrukciji i izgradnji novog parkirališta na Gornjodravskoj obali, gdje je uređen moderan i funkcionalan parking s ukupno 126 novih mjesta, od kojih su četiri predviđena za osobe s invaliditetom. Ukupna vrijednost radova iznosi 406.000 eura.
- Od nekad tucaničkog i neurednog parkinga napravili smo potpuno novo, uređeno parkiralište u samom centru grada. Osigurali smo 126 novih mjesta, postavili četiri nova rasvjetna stupa, riješili oborinsku odvodnju i postavili kocke koje su vizualno i funkcionalno bolje rješenje. Zasadit će se još i zelenilo - rekao je gradonačelnik Radić dodajući kako Grad paralelno širi parkirališne kapacitete i u drugim dijelovima grada, s ciljem stvaranja urednih i tehnički opremljenih parkirališnih površina s oborinskom odvodnjom i zelenilom.
- Od početka mandata, izgradili smo i obnovili 690 parkirališnih mjesta, a samo u ovoj godini više od 300. U tijeku je izgradnja još 142 parkirališna mjesta, a u planu je projektiranje dodatnih više od 300. Nastavljamo ulagati u Gornji grad koji bilježi rekordna ulaganja u novijoj povijesti - kazao je gradonačelnik.

Istaknuo je da su brojna naselja već uređena, među njima i Zobunđija te da su na Trgu slobode i u naseljima Vladimira Nazora i Stanka Vraza nova dječja igrališta. Dodao je da je Dječji vrtić Latica dograđen te da je uređeno i njegovo vanjsko igralište, dok je u Dječjem vrtiću Potočnica izgrađeno potpuno novo vanjsko igralište za djecu, kao i vrtiću Vedri dani. 
Naglasio je da se ovih dana priprema početak potpune rekonstrukcije naselja Josipa Kozarca, kao i naselja Ljube Babića, te da su u planu i cjelovite obnove zgrade Hrvatskog narodnog kazališta i nove gradske tržnice. 
Napomenuo je kako i je obnovljena i zgrada Pučkog učilišta te uređene žardinjere na promenadi, a uskoro će započeti i sadnja novih stabala.
Istaknuo je da je za projekt Strossmayerova Zelena avenija građevinska dozvola pri kraju, da se uskoro očekuje raspisivanje javne nabave za izvođača radova te da je riječ o projektu procijenjene vrijednosti veće od 40 milijuna eura.
Zaključio je da se u ovu gradsku četvrt ulaže više nego ikada prije.
Govoreći o parkirnom sustavu, gradonačelnik Radić podsjetio je da je Grad Osijek preuzeo upravljanje parkiralištima od koncesionara kako bi prihod ostao u gradskom proračunu.
- U tijeku je javna nabava za implementaciju modernog sustava naplate hardvera, softvera i kamera - rekao je Radić te dodao da se uvođenje naplate parkiranja očekuje u prvoj polovici sljedeće godine.
Govoreći o modernizaciji tramvajske infrastrukture, vrijednoj 45 milijuna eura, naglasio je kako je projekt naslijeđen s brojnim problemima.
- Projekt je loše projektiran prije mog mandata, izvođač i nadzor na javnoj nabavi odabrani također prije mene te je nedostajalo 10 milijuna eura za realizaciju projekta. Sredstva smo osigurali, a već nakon dvije godine pojavile su se pukotine na pojedinim dionicama. Nismo to htjeli gurati pod tepih. Reagirali smo u garancijskom roku kako građani sutra ne bi plaćali tuđe propuste - pojasnio je Radić. 

Radove na Gornjodravskoj obali izvela je gradska tvrtka Unikom, čiji je direktor Igor Pandžić pojasnio tehničke aspekte projekta.
- Radovi su započeli krajem travnja ove godine i odvijali su se u dvije faze. Na parkiralištu je izvedena kamena mješavina kao konstrukcijski sloj, travne kocke u zelenoj boji na parkirnim mjestima te asfaltni slojevi na manipulativnim površinama. Ugrađene su betonske kanalice za odvod i bit će zasađeno osam stabala običnog koprivića uz ukrasne trave i grmlje - izjavio je Pandžić.

Predsjednik Vijeća GČ Gornji grad Luka Došen zahvalio je Gradu na kontinuiranim ulaganjima u ovu gradsku četvrt.
- Sudjelovali smo s 15.000 eura iz vlastitih sredstava, što je mali, ali važan doprinos. Ovo je nekoć bilo ruglo našeg kvarta, a danas imamo moderno i uređeno parkiralište - poručio je Došen.

Podijeli članak:

Povezani članci

Najnovije

Prethodno Sljedeći
Copyright 2025 by Hrvatski radio Vukovar | Powered by eNewsCMS | X-media - izrada web stranica i portala
Povrtak na vrh