Povodom Dana neovisnosti Republike Hrvatske, predsjednik Vlade Andrej Plenković uputio je čestitku svim hrvatskim građanima, istaknuvši ponos na postignuća ostvarena u posljednjih 35 godina te važnost očuvanja vrijednosti na kojima je izgrađena hrvatska država - prenosi Hina.
U objavi na društvenoj mreži X podsjetio je kako su 25. lipnja 1991. zastupnici prvog saziva Hrvatskog sabora donijeli Ustavnu odluku o suverenosti i samostalnosti Republike Hrvatske te Deklaraciju o proglašenju suverene i samostalne Republike Hrvatske, čime je započeo postupak razdruživanja od ostalih jugoslavenskih republika i potvrđena volja hrvatskog naroda za stvaranjem vlastite države.
- Ponosni na sva postignuća hrvatskog naroda u proteklih 35 godina, nastavljamo predano raditi na poboljšanju kvalitete života hrvatskih građana, jačanju gospodarstva i zastupanju nacionalnih interesa na europskom i globalnom planu - poručio je Plenković.
Naglasio je i kako je Dan neovisnosti prilika za prisjećanje na hrabrost, odlučnost i žrtvu hrvatskih branitelja te svih koji su sudjelovali u obrani Domovine, kao i na državotvornu politiku i vodstvo prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana. Na kraju je čestitao Dan neovisnosti Hrvaticama i Hrvatima u domovini i inozemstvu te svim građanima Republike Hrvatske.