Hrvatski radio Vukovar  107,2 / 104,1 / 95,4 FM | Kontakt Prodaja
Close

Rekordan broj sudionika na Vukovar Half Marathonu

SportAutor: Robert Rac

Više od 500 trkača iz Hrvatske i inozemstva stiglo u Vukovar, među njima i natjecatelji iz Afrike

Rekordan broj sudionika na Vukovar Half Marathonu
Snimci: R.Rac
HRV-Tko-rano-rani?

Vukovar je ponovno u znaku sporta i rekreacije jer se ovoga vikenda održava osmi Vukovar Half Marathon i Bauder maraton, manifestacija koja iz godine u godinu okuplja sve veći broj trkača iz Hrvatske i inozemstva. Ovogodišnje izdanje donijelo je i rekordan broj prijavljenih natjecatelja, čime je još jednom potvrđen rast i značaj utrke na sportskoj karti regije.

Image

Gradonačelnik Marijan Pavliček istaknuo je zadovoljstvo velikim odazivom sudionika te naglasio važnost njegovanja sportske tradicije u gradu na Dunavu.

- Možemo zaključiti da i ovdje imamo rekordan broj atletičara i trkača. Drago mi je što Vukovar njeguje svoju sportsku tradiciju, posebice atletiku, odnosno trčanje - poručio je Pavliček.

Image

Dodao je kako je ove godine zabilježen najveći broj prijavljenih trkača do sada, ne samo iz Hrvatske nego i iz drugih zemalja, pa čak i s drugog kontinenta, Afrike.

- Vjerujem da će danas svi ponijeti lijepe uspomene iz Vukovara te da će pobijediti najbolji. Ovo je jedna lijepa sportska priča za koju vjerujem da će se iz godine u godinu nastaviti i razvijati u gradu Vukovaru - rekao je gradonačelnik.

Predsjednik AK Maraton Vukovar Siniša Jonjić naglasio je kako utrka iz godine u godinu bilježi značajan rast.

- Ove godine obaramo rekordan broj sudionika. Imamo oko 500 prijavljenih natjecatelja, od kojih čak 380 sa startnim brojem, što je u odnosu na prošlu godinu porast od 30 do 40 posto. To nam pokazuje da se već dugi niz godina radi dobar posao - rekao je Jonjić.

Image

Podsjetio je kako se utrka organizira već osam godina te kako posebno veseli dolazak trkača iz cijele regije i brojnih drugih država.

- Upravo je to ono što nas posebno veseli, da ljudi dolaze u Vukovar. Imamo čak i natjecatelje s drugih kontinenata, uključujući i Afriku. To su uglavnom maratonci, Kenijci koji trenutno borave u Mađarskoj pa dolaze na utrke po Europi. Kažu da su kod nas utrke jako dobro organizirane i zato nam se tradicionalno vraćaju - dodao je Jonjić.

Image

Istaknuo je i kako afrički trkači imaju potpuno drugačiji pristup treninzima i sportu općenito.

- Kod njih je trčanje način života i na tom području su ipak daleko ispred nas, tako da se s njima još uvijek teško možemo uspoređivati - zaključio je Jonjić.

Ovogodišnji Vukovar Half Marathon još je jednom potvrdio kako Vukovar postaje sve prepoznatljivija destinacija sportskog turizma, ali i grad koji uspješno spaja sport, zajedništvo i promociju zdravog života.

Image

Podijeli članak:

Povezani članci

Najnovije

Prethodno Sljedeći
Copyright 2026 by Hrvatski radio Vukovar | Powered by eNewsCMS | X-media - izrada web stranica i portala
Povrtak na vrh