Državni hidrometeorološki zavod izdao je za subotu, 27. lipnja, narančasto upozorenje na toplinski val za osječku, karlovačku i zagrebačku regiju, zbog iznimno visokih dnevnih temperatura koje mogu predstavljati rizik za zdravlje građana.
S obzirom na narančasti stupanj upozorenja, vrijeme se smatra opasnim, a iz DHMZ-a građanima preporučuju prilagodbu dnevnih aktivnosti. Poseban oprez savjetuje se starijim osobama, kroničnim bolesnicima, djeci te svima koji borave na otvorenom.
Građanima se savjetuje izbjegavanje izlaganja suncu u najtoplijem dijelu dana, unos dovoljne količine tekućine te rashlađivanje prostora u kojem borave. Također se preporučuje pratiti daljnje upute službi civilne zaštite.